Svátek má Oleg
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Město Olomouc hledá osobnost volného času pro děti a mládež

Autor: Redakce UNO. Pondělí 08. února 2016.

Read moreStatutární město Olomouc každoročně uděluje titul „Učitel roku“ nejlepšímu či nejoblíbenějšímu kantorovi olomouckých základních škol. Letos poprvé se k tomuto ocenění připojí také cena pro „Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež“. Až do 29. února mohou děti, mládež, rodiče, prarodiče, kamarádi a další občané města, ale také kolektivy či organizace podávat písemné nebo elektronické nominace na udělení tohoto nového titulu.

celý článek

 

Vláda zveřejnila rozbor financování neziskovek v roce 2014

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 22. ledna 2016.

Read moreNa stránkách Úřadu vlády je ke stažení rozbor financování neziskového sektoru v České republice z veřejných rozpočtů za rok 2014. Po úvodním shrnutí problematiky a celkových čísel vynaložených prostředků se podrobněji zaměřuje na jednotlivé zdroje dotací - státní rozpočet, rozpočty územních samosprávných celků, tj. obcí a krajů, a státních fondů.

Určitě stojí za to, aby se s ním hlavně manažeři neziskových organizací seznámili. Ale nejen oni.

celý článek

   

Španělský region Extramadura hledá partnery pro spolupráci

Autor: Redakce UNO. Středa 13. ledna 2016.

ok4eu-v-czExtremadurská agentura pro mezinárodní rozvojovou spolupráci AEXCID (Regionální vláda autonomní oblasti Extremadura, Španělsko) hledá partnery do společného projektu v rámci programu Evropa pro občany 2014 – 2020, do oblasti 2 - Demokratická angažovanost a aktivní občanství, priorita Projekty občanské společnosti. Stručný popis projektu a podrobnosti o organizaci jsou uvedeny v přiloženém dokumentu: Nabídka_partnerství.pdf.

Nabídku zprostředkovalo sdružení OK4EU. Kontaktní osobou je Mgr. Štěpán Krajča, který zájemcům zprostředkuje kontakt na AEXCID. Tel: 587 432 016, 724 977 909, e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

   

Krajští zastupitelé schválili nové dotační programy

Autor: Redakce UNO. Pondělí 04. ledna 2016.

kraj futraKrajští zastupitelé schválili nové dotační programy na rok 2016. Hlavním důvodem změny dosavadního způsobu přidělování dotací je snaha o přehlednější proces poskytování dotací z rozpočtu kraje. Krajští zastupitelé v pátek 18. prosince schválili nové dotační programy i jejich pravidla. Na webu Olomouckého kraje jsou vyhlašované dotační programy zveřejněny od pondělí 21. prosince.

Od roku 2016 budou dotace bez oborového zaměření zrušeny a místo nich je velmi výrazně rozšířen seznam poskytovaných krajských dotací v jednotlivých oblastech. Kromě nárůstu dotačních programů byl také nově vytvořen takzvaný vzorový dotační program, který posloužil k přípravě konkrétních dotačních programů. Více...

   

Olomoucký kraj nepočítá s vyhlášením některých dotačních programů

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. prosince 2015.

Read moreV příštím roce Olomoucký kraj nepočítá s vyhlášením dotačních programů Významné projekty Olomouckého kraje a Finanční neinvestiční příspěvky do výše 25 tis. Kč. Rovněž již nebudou do rozpočtu Olomouckého kraje zařazeny akce, které by kraj podpořil ze svého rozpočtu přímo, tak jak tomu bylo v několika posledních letech.

Tuto důležitou změnu v systému poskytování dotací z rozpočtu Olomouckého kraje schválilo jeho zastupitelstvo už 25. září, krajský úřad o ní informoval až nyní.

celý článek

   

Strana 9 z 76