Svátek má Zita
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Read moreJezdíte na tábory jako vedoucí? A co zkusit putovní tábor neboli "puťák". Zájemci o tuto variantu táboření mají možnost přihlásit se na Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních, které pořádá Duha a Školicí centrum Duhy Přerov (Duha Klub Dlažka).

celý článek

 

Dvoudenní vzdělávací seminář Studie proveditelnosti, CBA a FEA

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací seminář Studie proveditelnosti, CBA a FEA. Seminář se koná v úterý 21. a ve středu 22. června 2011, vždy od 9:00 do 16:15 hodin v budově RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek Orion.

celý článek

   

7. Sportovní hry mikroregionu Lipensko - soutěž obcí vyhrál domácí Dolní Újezd

Autor: Tomáš Šulák. Pondělí 23. května 2011.

Read moreSedmý ročník oblíbených Sportovních her mikroregionu Lipensko, které se uskutečnily ve sportovním areálu v Dolním Újezdě, přinesl klání soutěžních týmů obcí ve čtyřech sportech a bečka piva jako cena pro vítěznou obec - darovaná lipenskými zastupiteli, zůstala domácím sportovcům.

celý článek

   

Krajské kolo 5. ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Read moreVydáváte časopis nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády?

Pokud ano, můžete ho přihlásit do krajského kola soutěže školních časopisů a novin. Stačí vyplnit přihlášku a zaslat na adresu organizátora soutěže, společně s alespoň dvěma čísly vašeho školního časopisu nebo novin, které vyšly v období let 2010 - 2011. Přihlášku si můžete stáhnout také na internetové stránce: www.askcr.cz/casopis. Vyplněnou přihlášku, prosím, zašlete zároveň elektronicky na uvedený e-mail.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 20. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Kariéra v ČNA, Evropský týden mládeže 2011, Youthweek na ČRo, Youthweek na radiu Wave.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

K Mlokovi (nejen) za poezií

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Read moreVe dnech 23. až 27. května 2011 se v olomoucké Galerii U Mloka již po jedenácté uskuteční Festival básníků, tentokrát s podtitulem „zápasy poetické o poetické“. Příznivci poezie se mohou těšit na pětidenní cyklus autorských čtení a další doprovodné akce. Letošní ročník se ohlásí 23. května vernisáží výstavy velkoformátových fotografií „Siluety noci“ ostravského multiumělce Davida Pillowa.

celý článek

   

Semináře pro pedagogy v Olomouci pořádané o. s. KAPPA-HELP

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Občanské sdružení Kappa-help ve spolupráci s Člověkem v tísni o.p.s. zve na semináře, určené pedagogům a pedagogickým pracovníkům, pracovníkům pracujícím s dětmi a lidem, kteří se zajímají o témata s multikulturní tématikou, tématikou extremismu, lidských práv, humanitní pomoci a rozvojové spolupráce apod. Semináře jsou pro účastníky zdarma - spolufinancované evropským sociálním fondem (ESF) a Ministerstvem školství a ministerstvem tělovýchovy (MŠMT).

celý článek

   

Zajímá Vás názor veřejnosti? Zapojujete občany do rozhodování? Můžete vyhrát eurovíkend

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Read moreZapojujete občany do rozvoje vaší obce, města, mikroregionu nebo  kraje? Spolupracujete s neziskovými organizacemi? Pak přihlaste svůj úřad do soutěže O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie.  Kromě prezentace svých zkušeností se můžete inspirovat nápady od svých kolegů a možná i vyhrajete ocenění ministra nebo eurovíkend pro 2 osoby a další ceny.

celý článek

   

Setkání všech generací

Autor: Redakce UNO. Středa 18. května 2011.

Setkani-vsech-generaciProstějovská koalice neziskových organizací pod záštitou Unie neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zve do Prostějova na náměstí T. G. Masaryka na akci Setkání všech generací.

Sobotní dopoledne 21. května 2011 od 9:00 do 12:00 hodin můžete strávit rodinnými aktivitami. Na programu je vystoupení pražské kapely 9. patro, soutěže o ceny, stezka Křížem krážem historickým centrem, prezentace NNO, Info panely.

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Plakát ke stažení ZDE

   

PŘESPAT V ČISTÉM

Autor: Redakce UNO. Úterý 17. května 2011.

Read moreV těchto dnech končí sbírka povlečení a ručníků, kterou zveřejnilo Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci. O její vyhlášení požádali pracovníci Azylového domu v Olomouci-Řepčíně, kde dobré cíchy začaly chybět.

„Lidé opět nezklamali. Z jejich darů se podařilo složit 191 souprav povlečení, 109 ručníků a osušek a 55 prostěradel,“ řekl Jaromír Zbožínek ze Střediska SOS. Ne­přispívali jenom občané olomouckého regionu. Na adresu Střediska SOS přišly dokonce dva balíky od dobrých lidí z Uherského Hradiště.

celý článek

   

Strana 212 z 223