Svátek má Ljuba
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Hlasujte pro projekt Americký grantový kalendář!

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 21. října 2016.

Read moreNaše členská organizace Serendipity z Přerova vyslala do aktuálního kola soutěže, které končí už 30. října, projekt Americký grantový kalendář. Platí totiž, že USA je největší filantropickou zemí. Cílem projektu je umožnit neziskovým organizacím, podnikatelům, municipalitám, vzdělávacím institucím, občanům (vědcům, novinářům, studentům, stážistům, dobrovolníkům...) v Česku čerpat granty pro jejich činnost a na projekty v oblasti kultury, sportu, vědy a výzkumu, vzdělání a podnikání. Toho projekt dosáhne monitorováním vhodných amerických grantů, které budou veřejně publikovány v grantovém kalendáři s prolinkem na informace a grantové poskytovatele.

Podpořit tento zajímavý projekt můžete svým hlasem i vy. Odkaz na hlasování najdete zde.

celý článek

 

Svět neziskovek: Být součástí „něčeho většího“ se vyplatí

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2016.

Read moreUnie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje je střešní organizace reprezentující neziskový sektor v tomto regionu. Jak funguje a co nabízí svým členským, ale i nečlenským neziskovým organizacím, můžete průběžně sledovat například na tomto webu. Jak je tomu ale v jiných krajích? Tentokrát se podíváme k našim západním sousedům, do Pardubického kraje. Zde působí Koalice nevládek Pardubicka, ve zkratce KONEP. Jak funguje, jaké má vztahy s tamější krajskou správou a jaké služby poskytuje neziskovkám na Pardubicku? Podívali jsme se do dubnového vydání Světa neziskovek.

celý článek

 

Novou posilou UNO OK je Arcus Onko centrum

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. března 2016.

Read morePředsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přijalo na svém jednání ve čtvrtek 3. března novou členskou organizaci. Je jí ARCUS – ONKO CENTRUM, spolek založený v roce 1993 jako profesionální pacientské sdružení s celorepublikovou působností se zaměřením na pomoc onkologickým pacientům a jejich rodinám zvládnout těžké okamžiky. Poslání spolku se dá shrnout do věty "Pomáháme těm, kteří to nejvíce potřebují.", přičemž tato pomoc se neomezuje jenom na děti a rodiny s dětmi. Pomáhá i osamělým rodičům, kteří v důsledku onemocnění nemohou pečovat o své děti. Zakládající členkou a předsedkyní představenstva spolku je Jana Koželská, nositelka Ceny Olgy Havlové, signatářka Pařížské charty proti rakovině. Sama si prošla léčbou zhoubného nádorového onemocnění, které také postihlo její dceru, maminku i babičku.

celý článek

   

Onko klub Slunečnice se ohlíží za koncem roku 2015

Autor: Redakce UNO. Úterý 02. února 2016.

Read moreOnko klub Slunečnice sdružuje ženy z Olomouce a jejího okolí, které se prodělaly léčbu převážně rakoviny prsu. Ke konci roku 2015 měl 73 členek většinou v invalidním či starobním důchodu. Cílem činnosti klubu je vytvářet podmínky pro zapojení členek do tělovýchovných, kulturních, relaxačních i jiných aktivit a tím do plnohodnotného života. I v posledním čtvrtletí uplynulého roku k tomu byl dostatek příležitostí.

celý článek

 

Dobří hospodáři připravili tradiční turistické akce

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 04. ledna 2016.

PF 2016 KDHOOlomoucký odbor Klubu českých turistů s názvem Klub Dobrý hospodář připravil na první měsíce letošního roku několik již tradičních jednodenních turistických pochodů, jejichž délku a tím i trasu si můžete vybrat sami podle vlastní chuti a sil. Na pátek 29. ledna je připraveno 7 nočních kilometrů po olomouckých hospůdkách - koná se pochod Olomócké nočník. Už o den později, v sobotu 30. ledna, se můžete vydat na pochod Zmrzlé Hanák, a to po trasách v rozmezí 15 - 50 kilometrů vedených zimní hanáckou krajinou v okolí Olomouce. V sobotu 2. dubna proběhne takzvaný cílový pochod, kdy si místo startu každý volí sám, s cílem v hostinci Pod Lipou ve Lhotě nad Moravou. Jmenuje se příznačně - Setkání s pivem - a můžete tak strávit jeden z prvních jarních dní v přírodě Litovelského Pomoraví a v cíli se zahřát příjemnou atmosférou hostince.

Přejeme mnoho spokojených účastníků a předsedovi Dobrých hospodářů, Rosťovi Klemešovi, všechno nejlepší k 60. narozeninám, které ho zanedlouho čekají.

Propozice k akcím zde: Olomócké nočník - Zmrzlé Hanák - Setkání s pivem

   

Strana 1 z 9