Svátek má Marek
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Dobrovolníci jsou třeba všude, staňte se jedním z nich

Autor: Administrator. Pondělí 24. dubna 2017.

dobrovolnikCentrum Amelie stále hledá dobrovolníky - lidi, ochotné spolupracovat, nabídnout svůj čas a znalosti či dovednosti. Mnoho lidí se obává toho, že nestačí jejich znalosti a dovednosti anebo se jim nechce chodit do nemocnic. A přitom by rádi něco udělali, jen neví jak. Paní Zuzana k tomu po té, co jako dobrovolník zpívala v nemocnici, řekla: „To mě ani nenapadlo, že by tohle mohlo být ono. A přitom to je tak lehké!“ Kdybyste měli chuť, podívejte se na příběhy dalších z nich. Připravuje se také školení dobrovolníků pro Olomouc na 27.-28. dubna 2017. 

Dobrovolníky hledá Amelie i pro zajištění tradiční sbírky Český den proti rakovině, které se díky symbolu kvítku Měsíčku lékařského říká Kytičkový den. Do něj se zapojují organizace z celé republiky, sdružené v Lize proti rakovině, a prodávají kvítky se stužkou s cílem nabízet osvětové materiály a najít zdroje pro boj s rakovinou. Do této akce se již několik let zapojuje i Amelie a její dobrovolníci. V letošním roce se sbírka koná 10. května 2017. Pokud byste se chtěli připojit, ozvěte se do 25. dubna koordinátorkám a domluvte se na podrobnostech.

 

Charita Zábřeh připravuje tradiční materiální sbírku

Autor: Administrator. Čtvrtek 13. dubna 2017.

Read moreI na letošní jaro připravila Charita Zábřeh ve spolupráci s městy Zábřeh a Mohelnice materiální sbírku šatstva, obuvi, lůžkovin a domácích potřeb. Proběhne hned po Velikonocích a z jejího výtěžku bude Charita pomáhat potřebným lidem. Pokud jste již zahájili jarní úklid svých šatníků a domácností, můžete tyto věci věnovat do sbírky, která se bude konat ve dnech 20.-22. dubna 2017. Veškeré sezónní oblečení i obuv, lůžkoviny, deky, polštáře, ručníky i domácí potřeby budou sbírány ve čtvrtek a pátek od 9 do  17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hod. Sběrným místem v Zábřehu bude opět bývalý sklad nádraží ČD (nad ČS Slovnaft) a v Mohelnici lze dary nosit do nákladního auta přistaveného na Náměstí Svobody u Mohelnického kulturního centra.

celý článek

 

Alfa handicap – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu zve na Společenský večírek

Autor: Redakce UNO. Úterý 28. března 2017.

Read moreAlfa handicap Přerov - Sdružení občanů se zdravotním postižením Přerovského regionu z.s. srdečně zve na svůj Společenský večírek, který se bude konat dne 22. dubna 2017 v Městském domě v Přerově od 16 do 21 hodin. K tanci i poslechu bude hrát známá skupina Kornet. Jsou zajištěna pestrá vystoupení a je také připravena bohatá tombola (další příspěvky jsou vítány). Vstupné v předprodeji 150, na místě 170 korun.

celý článek

   

Osamělí lidé oslavili Vánoce v olomoucké restauraci Fontána

Autor: Administrator. Úterý 27. prosince 2016.

Read moreNa Štědrý den připravují pracovníci Střediska SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s. vánoční posezení s lidmi bez vlastního rodinného zázemí, a to již od roku 1990. Letošní setkání proběhlo v krásném prostředí slavnostně vyzdobené restaurace Fontána ve Smetanových sadech. Pro čtyřicet pět účastníků bylo připraveno tradiční štědrovečerní pohoštění. Byli zde také přítomni řeholníci (opět z řádu kapucínů), kteří pravidelně přicházejí připomenout smysl a důvod oslav vánočních svátků. K příjemné pohodě také přispěli živou hudbou dobrovolní hudebníci a milá zpěvačka Anička.

celý článek

 

XVIII. ročník soutěže mladých hasičů „Šumperský Soptík“ již tento víkend!

Autor: Administrator. Čtvrtek 29. září 2016.

soptikOdborná rada mládeže OSH Šumperk Vás srdečně zve na XVIII. ročník soutěže „Šumperský Soptík“ v bězích 60 m překážek jednotlivců a družstev mladých hasičů, která se koná v sobotu 1. října 2016. Zahájení se odehraje v 9:00 hodin na tartanové dráze Tyršova stadionu v Šumperku. Tato soutěž je zařazena do Ligy mladých hasičů okresu Šumperk. Šumperského Soptíka se každoročně zúčastňuje více než 400 mladých hasičů z celé Moravy a východních Čech. Svou účastí a případným sponzorským darem podpoříte význam této sportovní a propagační akce pro mládež na úseku požární ochrany. Ke stažení: propozicepřihláška, rozdělení věkových kategorií.

   

Strana 1 z 60