Svátek má Jindřich
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

O putovní pohár sv. Floriána

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozvanka-sv.-florian-2011SDH Ludéřov zve na v pořadí již XV. ročník hasičské soutěže „O putovní pohár sv. Floriána, patrona hasičů“, která se uskuteční při již tradiční oslavě svátku sv. Floriána v sobotu 7. května 2011 v Ludéřově.
Podrobné informace a přihlášku naleznete ZDE.

 

Sluňákov zve na netopýří noc a kořenový den

Autor: Administrator. Pondělí 31. srpna 2015.

Read moreSluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. zve po prázdninové pauze opět na zajímavé akce zaměřené na celou rodinu. Hned zkraje měsíce se chystá Netopýří noc včetně vycházky za těmito zajímavými tvory, následuje Kořenový den pro rodiče s dětmi s procházkou a koncertem. Nadšenci do houbaření se mohou vydat na už tradiční houbařskou vycházku a na začátku října lze se Sluňákovem zjistit, jak se v Olomouci zpracovávají odpady.

celý článek

 

UNO pořádala seminář pro hasiče

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 12. dubna 2011.

Read moreV sobotu 9.dubna 2011 proběhl další seminář pořádaný UNO ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc.
Celkem 22 členů bylo proškoleno Jiřím Kropáčem v oblasti stanov SH ČMS, získali bližší informace o udělování vyznamenání, o stejnokrojovém předpisu a skartačním a spisovém řádu. O ekonomice sdružení jsme měli možnost diskutovat s Janem Konárem, předsedou kontrolní revizní rady.

celý článek

   

Za královskými úkoly do Středolesí

Autor: Redakce UNO. Úterý 28. dubna 2015.

Read moreV polovině dubna jsme vyrazili do malebného království v srdci Moravy zvaného Středolesí. Tamní král nás pověřil velkou spoustou úkolů, a až do neděle jsme se museli hodně snažit splnit všechna jeho přání. Práce to byla náročná, naše putování dlouhé a daleké, ale král byl nakonec spokojen a odměnil nás královskou hostinou. Páteční večer se nesl v duchu v rytířských přehlídek a dvorské zábavy. Pro krále jsme organizovali divadlo a jiné kratochvíle pro pobavení jeho i hostů.  V sobotu jsme pak vyrazili dobýt nedaleký hrádek Puchart, kam jsme museli projít přes nepřátelské území království Radíkov. Tam jsme také provedli průzkum pro plánovanou invazi jménem středolesského království...

celý článek

 

Projekt umožnil získat praxi lidem se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 09. dubna 2015.

Read moreSpolek o.s. InternetPoradna.cz završuje realizaci dvouletého evropského projektu Něco za něco – uč se a práci najdeš, kterým od dubna 2013 nabízela pomoc v procesu začleňování na trh práce osobám se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím. Projektu se zúčastnilo celkem 54 osob, jež mohly využít následující aktivity: individuální konzultace s pracovním konzultantem a psychologem, vzdělávací kurzy včetně absolvování rekvalifikačních a specializovaných kurzů, bilanční diagnostiku a ergodiagnostiku, skupinová motivační setkávání, vzdělávací a motivační pobyt a v neposlední řadě zaměstnání se mzdovým příspěvkem.

celý článek

   

Strana 78 z 81