Svátek má Michaela
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

ŠUMPERSKÝ HAFAN 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

Hafan-2011-A2Liga na ochranu zvířat – místní organizace Šumperk ve spolupráci Achpromotion a za podpory Vlastivědného muzea Šumperk Vás srdečně zvou na akci Šumperský hafan 2011. Soutěž o nejposlušnějšího, nejhezčího a nejšikovnějšího hafana bez rozdílu rasy, původu a věku se koná v neděli 18. září 2011 od 13 do 17 hodin v Pavlínině dvoře v Šumperku.

Přihlášení do soutěží proběhne mezi 13 – 14 hod. Startovnéčiní 50 Kč.

Pozvánka ke stažení ZDE

 

Daňový řád – daňové řízení nově a jinak!?

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2011.

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci - Centrum dalšího vzdělávání si Vás dovoluje pozvat na odborný seminář: "Daňový řád – daňové řízení nově a jinak!?", který se koná 9. září 2011 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, tř. 17. listopadu 8, v budově A – sále ROTUNDA.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 35. týden

Autor: Redakce UNO. Pátek 02. září 2011.

Hledá se projektový manažer Akce 1, Zapojte se do Strukturovaného dialogu!, Ex-tra meeting, Zapojte se do Průvodu dobrovolníků!

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

DOBRO bus zavítá i do Olomouckého kraje

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 01. září 2011.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje a Unie neziskových organizací Olomouckého kraje srdečně zve na akci „DOBRO bus“, kterou organizuje Asociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje, v našem kraji ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

S novým školním rokem - novinka v pečovatelské službě na Mohelnicku

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 01. září 2011.

Read moreOd začátku září přinesla Charita Zábřeh, středisko pečovatelské služby, svým klientům na Mohelnicku novou kvalitu do služby rozvážky obědů. Z čistého výtěžku letošního 11. charitního benefičního plesu (51 tis. Kč) a z účelového příspěvku Olomouckého kraje (50 tis. Kč) pořídila pro své klienty nové nerezové jídlonosiče v termoobalu. Ty jsou upraveny tak, aby v nich jídlo zůstalo teplé až do tří hodin od nabrání v jídelně. To, že tomu tak opravdu je, má Charita již bezmála 10 let vyzkoušeno na středisku v Zábřehu s obdobnými typy termoportů.

celý článek

   

Jak na dotace?

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVyužívání dotačních zdrojů představuje pro neziskové organizace (NO) často jedinou šanci na realizaci celé řady projektů, jejichž financování by prostředky organizace jinak nepokryly. Na několik tipů, jak se zorientovat na poli dotačních výzev, jsme se zeptali členky předsednictva UNO a dotační poradkyně UNO pro Olomoucký kraj Milady Šnajdrové.

Odkud mohou neziskovky čerpat peníze?

Prostředky lze čerpat za prvé z Evropské Unie; zde existuje několik druhů zdrojů. Jednak zde jsou fondy zaměřené na mezinárodní spolupráci - například Švýcarské fondy, Norské fondy, Visegrádský fond ad.  Dále lze prostředky získat ze Strukturálních fondů, to jsou tzv. Operační programy.  Potom zmiňme oblast státního rozpočtu, kam spadají dotace z nejrůznějších ministerstev a vlády. Níže je krajský rozpočet a oblasti obecních rozpočtů. Také lze využívat zdrojů z různých nadací a nadačních fondů

celý článek

   

Bulletin 9/2011

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreVážení čtenáři,
zářijové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana RNDr. Ivana Kosatka, dále výzvou a informačním letákem k Průvodu dobrovolníků v rámci Evropského roku dobrovolníků.
Na straně 2 je pozvánka na Handicap-rally v Olomouci, na konferenci Charity Olomouc, na 13. Romskou pouť, která se bude konat na Sv.Kopečku u Olomouce a na 1. Lesní hudební festival na Muně v Mikulovicích u Jeseníku.
Na straně 3 najdete program RC Heřmánek a akce na září 2011.
Na straně 4 jsou zprávy ze Sekce pro rodinu a Hasičské sekce UNO a pozvánka na V. ročník Olomouckého draka - soutěž pro mladé hasiče.

celý článek

   

Seminář „Občané Evropy. EU a nevládní organizace“

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreNa základě pověření Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR organizuje společnost PEKOS s.r.o. ve dnech 21.-23. 9. 2011 v Praze vzdělávací seminář zaměřený na problematiku Evropského parlamentu i celé Evropské unie s akcentem zejména na praktické změny, které přinesl vstup v platnost Lisabonské smlouvy. Na programu semináře jsou i další otázky související např. s tématem letošního roku – Evropským rokem dobrovolnictví, ale i záležitostmi Evropské občanské iniciativy.

celý článek

   

Prodloužení termínu zadávání témat diplomových prací.

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 30. srpna 2011.

V prázdninovém bulletinu č. 7-8/2011 byla na straně 7 zveřejněna informace o možnosti zadávání témat diplomových, bakalářských či seminárních prací v oblasti ekonomiky. V prodlouženém termínu do 7.9.2011 máte možnost navázat spolupráci s katedrou aplikované ekonomie FF UP Olomouc.

celý článek

   

Charita Kroměříž spustila jedinečný projekt pomoci lidem s chronickým duševním onemocněním

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

Read moreDíky grantu z Evropského sociálního fondu se Oblastní charitě Kroměříž podařilo během letních prázdnin spustit jedinečný projekt pomoci chronicky duševně nemocným lidem s názvem „Život za plotem“. Partnerem tohoto projektu je Psychiatrická léčebna v Kroměříži.  Projekt si klade za cíl umožnit lidem s chronickým duševním onemocněním, kteří ukončili ústavní léčbu, opětovné začlenění do společnosti – ono „žít za plotem léčebny“.

celý článek

   

Strana 221 z 242