Svátek má Bořek
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Semináře pro pedagogy pořádané o. s. KAPPA-HELP

Autor: Redakce UNO. Středa 25. května 2011.

V rámci významného evropského projektu „PROČ – příběhy rozprávějící o člověku“ uspořádalo o.s. KAPPA-HELP ve spolupráci s Člověkem v Tísni o.p.s. a za finanční podpory MŠMT (Ministerstva školství a ministerstva tělovýchovy) a ESF (Evropského sociálního fondu) ZDARMA zajímavé semináře v Olomouckém kraji. Všechny semináře jsou akreditovány u MŠMT.

celý článek

 

LŽIČKA 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 25. května 2011.

Read moreStředisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci vyhlašuje sbírku lžic a lžiček, která bude trvat do 15. června. Občané mohou své dary přinášet do pro­vozovny v Praskově ulici 16, a to od pondělí do pátku od 9 do 18 a v sobotu od 8 do 12 hod.

celý článek

   

Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Read moreJezdíte na tábory jako vedoucí? A co zkusit putovní tábor neboli "puťák". Zájemci o tuto variantu táboření mají možnost přihlásit se na Školení hlavních vedoucích dětských táborů putovních, které pořádá Duha a Školicí centrum Duhy Přerov (Duha Klub Dlažka).

celý článek

   

Dvoudenní vzdělávací seminář Studie proveditelnosti, CBA a FEA

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací seminář Studie proveditelnosti, CBA a FEA. Seminář se koná v úterý 21. a ve středu 22. června 2011, vždy od 9:00 do 16:15 hodin v budově RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek Orion.

celý článek

   

7. Sportovní hry mikroregionu Lipensko - soutěž obcí vyhrál domácí Dolní Újezd

Autor: Tomáš Šulák. Pondělí 23. května 2011.

Read moreSedmý ročník oblíbených Sportovních her mikroregionu Lipensko, které se uskutečnily ve sportovním areálu v Dolním Újezdě, přinesl klání soutěžních týmů obcí ve čtyřech sportech a bečka piva jako cena pro vítěznou obec - darovaná lipenskými zastupiteli, zůstala domácím sportovcům.

celý článek

   

Krajské kolo 5. ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. května 2011.

Read moreVydáváte časopis nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády?

Pokud ano, můžete ho přihlásit do krajského kola soutěže školních časopisů a novin. Stačí vyplnit přihlášku a zaslat na adresu organizátora soutěže, společně s alespoň dvěma čísly vašeho školního časopisu nebo novin, které vyšly v období let 2010 - 2011. Přihlášku si můžete stáhnout také na internetové stránce: www.askcr.cz/casopis. Vyplněnou přihlášku, prosím, zašlete zároveň elektronicky na uvedený e-mail.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 20. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Kariéra v ČNA, Evropský týden mládeže 2011, Youthweek na ČRo, Youthweek na radiu Wave.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

K Mlokovi (nejen) za poezií

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Read moreVe dnech 23. až 27. května 2011 se v olomoucké Galerii U Mloka již po jedenácté uskuteční Festival básníků, tentokrát s podtitulem „zápasy poetické o poetické“. Příznivci poezie se mohou těšit na pětidenní cyklus autorských čtení a další doprovodné akce. Letošní ročník se ohlásí 23. května vernisáží výstavy velkoformátových fotografií „Siluety noci“ ostravského multiumělce Davida Pillowa.

celý článek

   

Semináře pro pedagogy v Olomouci pořádané o. s. KAPPA-HELP

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Občanské sdružení Kappa-help ve spolupráci s Člověkem v tísni o.p.s. zve na semináře, určené pedagogům a pedagogickým pracovníkům, pracovníkům pracujícím s dětmi a lidem, kteří se zajímají o témata s multikulturní tématikou, tématikou extremismu, lidských práv, humanitní pomoci a rozvojové spolupráce apod. Semináře jsou pro účastníky zdarma - spolufinancované evropským sociálním fondem (ESF) a Ministerstvem školství a ministerstvem tělovýchovy (MŠMT).

celý článek

   

Zajímá Vás názor veřejnosti? Zapojujete občany do rozhodování? Můžete vyhrát eurovíkend

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 19. května 2011.

Read moreZapojujete občany do rozvoje vaší obce, města, mikroregionu nebo  kraje? Spolupracujete s neziskovými organizacemi? Pak přihlaste svůj úřad do soutěže O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie.  Kromě prezentace svých zkušeností se můžete inspirovat nápady od svých kolegů a možná i vyhrajete ocenění ministra nebo eurovíkend pro 2 osoby a další ceny.

celý článek

   

Strana 224 z 236