Svátek má Věroslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

ZPRAVODAJ VENKOVA - 5/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 11. května 2011.

Read moreV 5. čísle ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) si například můžete přečíst:
- Konference SPOV „Od programu obnovy vesnice k LEADERu“: Program našemu venkovu pomohl a stále pomáhá
- Přímá volba starostů má podporu, je ale nutná? Názory se liší
- Když se jedná o penězích, začnou převládat emoce. Rozhovor s předsedou SPOV ČR Eduardem Kavalou
- Budeme respektovat vyjádření samospráv, slíbilo ministerstvo dopravy ohledně rušení železnic
- Svaz měst a obcí vyzval ministerstva k vytvoření strategie pro venkov

celý článek

 

Sociální firma Ergones se prezentuje v Olomouckém kraji

Autor: Redakce UNO. Středa 11. května 2011.

Read moreV rámci TyfloCentra Olomouc vznikla nová sociální firma Ergones. Sociální firma Ergones je podnikatelský subjekt, jehož cílem je kromě finančního prospěchu, především přispět ke snížení nezaměstnanosti u osob s těžkým zrakovým postižením.

Naše priorita je nabídnout nevidomým a slabozrakým pracovní uplatnění nejen v oblasti administrativy, ale také práci manuálního charakteru.“ vyjádřil se zakladatel a ředitel organizace Jan Příborský.

celý článek

   

Jak se žije rodině v Evropě - mezinárodní konference

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

Read moreObčanské sdružení OLiVy Vás zve na Mezinárodní konferenci k projektu Eeny Meeny nejen plíny na téma "Jak se žije rodině v Evropě", která se koná 6. 6. 2011 od 9.00 do 15.00 hodin v zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Konference se koná pod záštitou náměstkyně hejtmana – Mgr. Y. Kubjátové.

celý článek

   

Víkendové hasičské soutěže v Charvátech a Loučanech

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. května 2011.

okrskova-soutez-charvatyV sobotu 7. května 2011 se na hřišti v Charvátech uskutečnila okrsková hasičská soutěž. V neděli 8. května 2011 proběhlo další kolo Ligy mladých hasičů - soutěž v požárním útoku, kategorie mladších, v Loučanech.

Fotky ze soutěže v Charvátech ZDE a fotky z Ligy mladých hasičů v Loučanech ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 18. týden

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Šetrná kancelář ČNA Mládež, Školení Be In 2011, Evropa pro mládež, mládež pro Evropu, Nejdůležitější oblasti školení pro dobrovolníky EDS, Změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

Poznej své město

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

Tovacov-noc muzeiTovačovský zámek o.p.s. zve na vycházku po Tovačově, která se uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 16. hodin. Akce se pořádá v rámci Mezinárodní noci muzeí. Sraz účastníků je u farního kostela sv. Václava v Tovačově.

   

Pozvánka na Muzejní noc v Uničově

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. května 2011.

V sobotu 14. května 2011 od 14:00 do 21:00 hodin proběhne v Uničově a okolí Muzejní noc. Leták s programem ke stažení ZDE

   

Na vandru je sranda

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

mala_liskaMalá liška – klub přátel přírody Vás zve na dvoudenní putování Zábřežskou vrchovinou "Na vandru je sranda", které se koná 21. a 22. května 2011.

Zúčastníme se v pořadí již 14. Pivovarské čtvrtky, tradičního pochodu za ryzím pivem z hor po okolí Hanušovic. V neděli pokračujeme Putováním za třebovským kohoutem z České Třebové k chatě Maxe Švabinského na Kozlovském kopci, kde je i rozhledna. Zájemci mohou absolvovat jeden i dva dny a také přenocovat v Zábřehu. Podrobné informace na pozvánce ZDE

   

Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací kurz Finanční řízení projektů, finanční kontrola a audit. Kurz se koná v úterý 7. a ve středu 8. června 2011, vždy od 8:30 do 16:00 hodin v budově RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek v 1. patře.

celý článek

   

Stavba raketových kamen

Autor: Redakce UNO. Neděle 08. května 2011.

permalotCentrum přírodního stavitelství PermaLot zve na kurz "Efektivní spalování dřeva – stavba raketových kamen", který se koná 21. - 22. května 2011 v Centru přírodního stavitelství v Podolí u Bouzova.

Během kurzu budete mít možnost naučit se, jak se dělají raketová akumulační kamna, která mají vestavěnou vyhřívanou lavečku/postel. Tento druh kamen je mimořádně účinný - spálením minima dřeva se získá maximum tepla. Výroba takových kamen je velmi tvůrčí a nenákladná. Kurz pokryje také teorii výstavby a další aspekty přírodního stavitelství. Více informací na www.permalot.org.

   

Strana 232 z 241