Svátek má Věroslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Stavovské dny 5.-8. května 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2011.

Read moreV den svátku sv. Floriána 5. května zahajuje Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž STAVOVSKÉ DNY na zámku, v zahradách a mincovně - každý, kdo přijde na prohlídku v uniformě či stejnokroji některého z profesních, církevních či společenských stavů, může využít 50% slevy ze vstupného na kteroukoli naši trasu, navíc všechny děti  do 15 let z doprovodu budou mít vstup zdarma. Tato akce trvá do neděle 8. května 2011.

Ve víkendové dny budou navíc prohlídky historických sálů obohaceny o výklad "stavovských odborníků", kde se dozvíte něco navíc o myslivosti, vojenství či hasičské tématice v souvislosti s působením olomouckých biskupů a arcibiskupů nejen na kroměřížském zámku.

celý článek

 

Info OUN na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 03. května 2011.

ounZDE si můžete stáhnout květnové INFO Oblastní unie neslyšících Olomouc. Kromě představení akcí plánovaných na květen 2011 zde naleznete aktuality z OUN, informace o sociálních službách, které OUN Olomouc poskytuje a další.

   

V Dubě nad Moravou proběhla IV. Hanácká hasičská pouť

Autor: Redakce UNO. Úterý 03. května 2011.

hasicska-pout-Dub-n.-M.V sobotu 30. dubna 2011 se v Dubě nad Moravou uskutečnila již IV. Hanácká hasičská pouť.

Fotogalerii z akce naleznete ZDE

   

Čarování dlaní 2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. května 2011.

Read moreSpolečnost Dittmann Consulting s.r.o pořádá 27. května 2011 od 14.00 do 17.00 hod. již 6. ročník tradiční akce "Čarování dlaní". Záměrem programu „Čarování dlaní“ je setkání umělců z dětských center, škol, dětských domovů a ústavů sociální péče v regionu. Podporujeme jejich kreativitu a možnost prezentovat vlastní výrobky. Chceme informovat návštěvníky o činnosti vystavovatelských organizací a ocenit  náročnou práci vychovatelů a sociálních pracovníků. Snažíme se o rozvoj pozitivního vnímání a solidarity veřejnosti vůči handicapovaným přátelům.

celý článek

   

Procházka s Nordic Walking ke Dni matek

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. května 2011.

Read moreRodinné centrum Heřmánek zve na procházku s Nordic Walking holemi ke Dni matek, která se koná 14. května 2011.

Sraz bude u autobusu č. 11 před nádražím ČD Olomouc (bus jede v 9:31 hod. na Sv. Kopeček – konečná zastávka) nebo se můžete připojit cca v 9:50 hod. na konečné zastávce Sv. Kopeček.

celý článek

   

Bulletin 5/2011

Autor: Zdeněk Beil. Pátek 29. dubna 2011.

Read moreKvětnové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem náměstka hejtmana P. Horáka a pozvánkou na tradiční dvoudenní seminář o dobrovolnictví v Kroměříži.
Na straně 2 a 3 naleznete pozvánku na Dětský den a kácení máje od RC Heřmánek, přehled poutí plánovaných v letošním roce v Dubu n.M., nabídku Maltézské pomoci seniorům, pozvánky Obce křesťanů na třetí přednášku M. Horáka, Amélie na seminář, RC Heřmánek na cvičení a RC Olivka na akce v květnu. Na straně 4 a 5 představujeme třetí část nových či staronových a znovuzvolených členů předsednictva UNO, společně s jejich záměry v roce 2011. Dále jsou zde pozvánky Internetporadny, Muzejní společnosti Litovelska, Permalotu a Amélie.

celý článek

   

V Dřevohosticích se otevře nové turistické informační centrum

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 28. dubna 2011.

Read moreTéměř po roce úspěšné přípravy a realizace se v pátek 29. dubna v 15 hodin slavnostně otevře „Venkovské turistické informační centrum“ v Dřevohosticích. Oživí se tak cestovní ruch v regionu a turisté i zdejší obyvatelé budou mít blíže k informacím o místních památkách a společenských a kulturních akcích.

celý článek

   

Výzva Českého svazu tělesné výchovy

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Český svaz tělesné výchovy vyzývá k ukončení manipulace s výsledky 23. valné hromady ČSTV a nátlaku směrem k tělovýchovným jednotám a sportovním klubům.

Výzva ke stažení ZDE

   

Ohlédnutí za výrobou velikonočních paškálů

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Read moreV Chráněné dílně Palonín provozované Charitou Zábřeh v těchto dnech skončila sezóna výroby velikonočních paškálů. Paškál je po celý rok ta nejdůležitější i nejviditelnější svíce v kostele, má své zdobení i symboliku. Každý rok, vždy na velikonoce, se paškál vyměňuje, připravuje se nový. Palonínská dílna je vyrábí a farnostem dodává již téměř 10 let.

celý článek

   

Česko-německé Velikonoce v zemi syslů

Autor: Hynek Pečinka. Středa 27. dubna 2011.

Read moreLetos připadly Velikonoce až na konec dubna, tedy na dobu, kdy už se všechno nalévá a pučí anebo aspoň vylézá z děr a úkrytů. Navíc bývá kolem svátků delší volno, a tak právě 21. – 25. dubna proběhl v Českém krasu nedaleko Berouna již třetí ročník česko-německého setkání mládeže s názvem „Winds of Change“. Stejně jako ročníky minulé měly i tuto akci na svědomí mladí přátelé přírody z obou zemí, konkrétně Duha Velká Medvědice a NFJ Württemberg z jihu Německa. Zemi syslů, tedy Český kras, ale i sebe poznávali ze všech stránek.

celý článek

   

Strana 233 z 241