Svátek má Marcela
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Charita předává poděkování za vánoční balíčky pro Ukrajinu

Autor: Marek Navrátil. Úterý 18. ledna 2011.

Read moreVíce než 250 poděkování za vánoční balíčky je předáváno konkrétním dárcům z celé České republiky. Ti v závěru loňského roku připravili dárky pro chudé ukrajinské děti a pro děti v tamních dětských domovech. Děti své díky vyjádřily malovanými obrázky, ale také pohlednicemi a dopisy. Nový sběr informací o chudých dětech na Ukrajině začne během léta. Údaje takto shromážděné budou sloužit k již čtvrtému ročníku této humanitární aktivity pořádané Arcidiecézní charitou Olomouc.

celý článek

 

Z tříkrálových kasiček již 16 milionů a počítá se dál

Autor: Marek Navrátil . Pátek 14. ledna 2011.

Read moreArcidiecézní charita Olomouc má spočítáno již 83 % z tříkrálových pokladniček. Průběžný výnos z nich činí 16 286 136,00 Kč. Koledování sice oficiálně končí dnes, ale na většině území arcidiecéze je již odkoledováno a probíhá pouze úřední rozpečeťování pokladniček.

celý článek

   

Arcidiecézní charita Olomouc a Charita ČR již rok pomáhají na Haiti

Autor: Ilona Gajdíková, Marek Navrátil. Úterý 11. ledna 2011.

Read moreHaiti si připomíná první výročí tragického zemětřesení, které postihlo tuto zemi 12. ledna 2010 a vyžádalo si dvě stě tisíc obětí a obrovské materiální škody. Charita ČR a Arcidiecézní charita Olomouc se zapojily do pomoci ihned po katastrofě a v zemi působí dodnes. Pomoc je zaměřena zejména na podporu zdrojů obživy, vzdělávání, pomoc sirotkům a nyní také na prevenci cholery.

celý článek

   

Jak se žije v mateřských centrech

Autor: Lucie Opletalová. Pondělí 10. ledna 2011.

Read moreBannery s fotografiemi dokumentujícími činnost 16 rodinných a mateřských center (RC a MC) z celého Olomouckého kraje si mohli od 13. do 19. prosince prohlédnout návštěvníci obchodního centra Olympie Olomouc. Výstava Jak se žije v mateřských centrech, kterou zde pořádalo rodinné centrum Heřmánek z Olomouce-Holice, uzavřela sérii putovních expozic po celém Olomouckém kraji.

celý článek

   

První výsledky Tříkrálové sbírky v olomoucké arcidiecézi

Autor: Marek Navrátil . Středa 05. ledna 2011.

Read moreV olomoucké arcidiecézi je v rámci Tříkrálové sbírky 2011 prozatím evidováno více než 4 300 skupinek koledníků. Koledníci dnes navštíví také olomouckého arcibiskupa, hejtmana kraje, primátora města, rektora univerzity a velitele společných sil AČR. K dispozici jsou první dílčí výsledky Tříkrálové sbírky 2011 a to z Charity v Uherském Hradišti.

celý článek

   

Strana 240 z 240