Svátek má Věroslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Řízení a administrace projektů

Autor: Redakce UNO. Středa 27. dubna 2011.

Olomoucký kraj pořádá v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2010-2012 dvoudenní vzdělávací kurz Řízení a administrace projektů. Kurz se koná v pondělí 23. 5. a úterý 24. 5. 2011, vždy od 8:30 do 16:00 hodin v RCO Olomouc, Jeremenkova 40b, salonek v 1. patře.

celý článek

 

Pozvánka na cvičení "Pohodové jógy"

Autor: Redakce UNO. Úterý 26. dubna 2011.

yogaInternetPoradna.cz a Centrum Vitality zvou všechny zájemce na kurz "Pohodové jógy". Cvičení je zvlášť vhodné pro seniory, osoby se zdravotními potížemi nebo začátečníky. Lekce vycházejí z tradiční hathajógy a zdravotního cvičení.

Zacvičit si můžete každý čtvrtek od 14:30 do 16:00 hodin v Centru Vitality na Vídeňské ulici č. 20, v Olomouci.

Více informací na letáčku ZDE

   

O putovní pohár sv. Floriána

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozvanka-sv.-florian-2011SDH Ludéřov zve na v pořadí již XV. ročník hasičské soutěže „O putovní pohár sv. Floriána, patrona hasičů“, která se uskuteční při již tradiční oslavě svátku sv. Floriána v sobotu 7. května 2011 v Ludéřově.
Podrobné informace a přihlášku naleznete ZDE.

   

UNO přeje krásné jaro

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. dubna 2011.

pozdrav_jaro_uno_2011Krásné svátky jara přeje UNO!

   

Akce RC Heřmánek na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

rc hermanekZDE si můžete stáhnout program akcí Rodinného centra Heřmánek na měsíc květen 2011.

   

Hnutí Duha podporuje místní potraviny

Autor: Redakce UNO. Středa 20. dubna 2011.

Read moreObyvatelé Olomouce a okolí mají od dubna do října možnost nakoupit si čerstvé potraviny a další výrobky přímo od místních farmářů na pravidelných pátečních trzích na Dolním náměstí. Systém přímého prodeje produktů z okolních farem již léta podporuje Hnutí Duha Olomouc, které na organizaci Hanáckého farmářského trhu spolupracovalo.

celý článek

   

RC OLIVKA a OLIVY, o. s. - program na květen 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. dubna 2011.

olivyZDE si můžete stáhnout program RC Olivka a Občanského sdružení OLiVy na měsíc květen 2011.

   

NA BYSTŘIČCE SPATŘEN VODNÍK

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 18. dubna 2011.

Read moreÚdolí řeky Bystřice, které nikdo z Olomoučáků neřekne jinak než Bystřička, zažilo v sobotu 16. dubna akci klubu přátel přírody Malá liška. Do jarní přírody se vydalo přes třicet členů a příznivců klubu a dva psi k tomu. Na 13kilometrové trase, která vedla podél meandrující řeky z Hrubé Vody do Domašova nad Bystřicí, naše veselá skupina našla jarní přírodu i toho vodníka. Ten byl hned na začátku pochodu a pobaveně nás sledoval usazen u vlastního rybníčku a doplněn nezbytným čápem.

celý článek

   

Pozvánka na seminář "ASERTIVITA V PRAXI"

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 14. dubna 2011.

Občanské sdružení INspiro a Centrum pohybu, o.s. ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zvou na procvičovací víkendový seminář v cyklu „NAUČME SE LÉPE KOMUNIKOVAT“.

Seminář je veden odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, většinu situací si v různých rolích zkouší zahrát, a tím si osvojují nové sociální schopnosti.

celý článek

   

Newsletter TESSEA 1/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 13. dubna 2011.

tessea_newsletter_cislo1_2011-1První letošní číslo newsletteru TESSEA přináší mimo jiné dva rozhovory se začínajícími sociálními podnikateli, kteří byli podpořeni z výzev strukturálních fondů – s Miroslavem Přibylem z VS Rychleby a s Jakubem Mateiciucem z AC AERO s.r.o. Dále si můžete přečíst odborný příspěvek od Marie Dohnalové, vedoucí pracovní skupiny definice a přední odbornice na teorii sociální ekonomiky, o nejaktuálnějším vymezení pojmů z této oblasti v zahraničí i u nás. Naleznete zde i zprávu o pracovní skupině pro otázky sociálního podnikání v Olomouckém kraji ad.

Zpravodaj ke stažení ZDE

   

Strana 234 z 241