Svátek má Blahoslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Uživatelé Denního stacionáře Okýnko si vyzkoušeli, jaké to je být „na prknech, která znamenají svět“

Autor: Redakce UNO. Úterý 31. ledna 2017.

Read moreDíky podpoře Ministerstva kultury realizoval Denní stacionář Okýnko v loňském roce projekt „Divadelní Okýnko“. Patnáct uživatelů stacionáře mělo možnost formou divadla prezentovat na dvou veřejných vystoupeních své schopnosti a dovednosti. Především pro děti z mateřských školek si uživatelé připravili jednoduchý pohádkový příběh o ježkovi, který tančí tak rád, až z něho jeho okolí šílí. Uživatelé v roli jednotlivých představitelů se pod vedením lektora stávali samotnými tvůrci svých postav. Při vystoupení vtahovali děti do děje, ty se tak stávaly součástí představení a přirozeně spolu s uživateli komunikovaly. Děti měly možnost blíže poznat osoby s mentálním postižením a přestat vnímat bariéry. Nad celým pohádkovým příběhem se navíc klenula krásná metafora o přijetí a pochopení, o potřebě nebýt sám.

celý článek

 

Startuje již pátý ročníku projektu Plníme přání seniorům

Autor: Administrator. Pátek 27. ledna 2017.

Read moreJe to skutečně již pět let, co program úspěšně funguje. Plníme přání seniorům je iniciativa společnosti Sodexo, která se ve spolupráci s partnery – Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, Diakonií ČCE a projektem SenSen (Senzační Senioři) Nadace Charty 77/Konta Bariéry snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů formou plnění jejich přání. Program během pěti let svého fungování splnil 138 přání v hodnotě 3 769 246 Kč a zlepšil kvalitu života více než 12 000 seniorů. A to je úžasný výsledek.

celý článek

   

Po letech je tu zase pořádná zima, přijďte se s dětmi ohřát do Heřmánku!

Autor: Administrator. Pátek 27. ledna 2017.

Read morePo letech je tu zase pořádná zima. Mráz zalézá za nehty, na rybnících se to hemží bruslaři, jen teorie, že „mráz spálí všechny bacily“ dostává na frak. S přicházejícími nemocemi přicházejí změny plánů, dlouhé dny mezi čtyřmi zdmi. Viděno perspektivou Tracy Gillet, třeba je to příležitost, protože jak tvrdí: „Naše děti mají celý život na to být dospělí a potýkat se se složitostí života, ale mají jen krátkou chvíli, kdy mohou být dětmi. Bezstarostnými, rozesmátými dětmi.“ Centrum Heřmánek přeje Vám a Vašim dětem, aby i nemoci a chvilkové pocity bezmoci dokázala přebít radost z toho, že se vzájemně máte. Abyste si i v pyžamkách a s teploměrem v podpaží dokázali hrát, smát se a radovat, vždyť dny dětství plynou tak rychle. Heřmánek přináší únorový program a s ním nabídku maškarních rejů, besed, tvoření i nově zařazený filmový klub. Přijďte se ohřát, jste vítáni!

A co je pro Vás na únor připraveno?

celý článek

   

Uzávěrka pro podání projektových záměrů ČSOB Nadačního programu vzdělání se blíží. Další grantové programy budou následovat

Autor: Redakce UNO. Úterý 24. ledna 2017.

ČSOB spolecenska odpovednost logoV lednu 2017 byl spuštěn 8. ročník ČSOB Nadačního programu vzdělání, ve kterém budou znovu rozděleny až 2 miliony korun. Do právě otevřené grantové výzvy se mohou přihlásit zajímavé a interaktivní projekty na zvýšení finanční gramotnosti u seniorů, osob se zdravotním postižením a sociálně znevýhodněných osob. Neziskové organizace mohou žádat o grant do výše 200 tisíc korun. Uzávěrka pro podání projektových záměrů je 31. ledna 2017.

Druhá grantová výzva bude otevřena v červnu a zaměří se na projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Podrobnosti k programu najdete na webových stránkách Společenské odpovědnosti ČSOB. Grantové programy ČSOB vypisuje v průběhu celého roku, na svých stránkách zveřejňuje oblasti podpory včetně aktuálního grantového kalendáře.

   

Nadace rozvoje občanské společnosti právě vyhlásila další ročník Programu „3P“ včetně prvního výběrového kola

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2017.

NROS logoNadace rozvoje občanské společnosti nabízí členům Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje informaci o možnostech získání překlenovací pomoci z Programu „3P“, který poskytl za dobu své existence více než 55 mil. Kč na předfinancování projektů neziskových organizací, které by jinak nemohly být realizovány. NROS právě vyhlásila další ročník Programu „3P“ včetně prvního výběrového kola. Více informací naleznete v tomto informačním letáčku o programu. Podmínky Programu 3P a kompletní dokumenty pro žadatele o NNP naleznete zde.

 

   

Novinky z Centra Amelie. I letos pokračuje v projektu Tématické měsíce

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2017.

Read moreUžitečnou pomůcku pro onkologické pacienty připravilo a koncem roku 2016 vydalo Centrum Amelie. Od konce prosince je v distribuci nová brožura centra Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci. Obsahuje řadu užitečných rad, návodů a kontaktů. Již v prvních dnech distribuce ji pochválila onkologická klinika nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně i pacientská organizace MammaHelp. Věříme, že bude všem dobře sloužit. V případě zájmu o ni kontaktujte jakoukoliv pobočku Amelie.

celý článek

   

Vláda projednala zprávu o financování neziskového sektoru v roce 2015

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 23. ledna 2017.

slide 1Na své schůzi v pondělí 9. ledna projednala vláda mimo jiné i zprávu o předloňském financování nestátních neziskových organizací. Rozbor financování neziskovek v roce 2015 je veřejně dostupný zde. Podklady pro zpracování rozboru tvořila data za jednotlivá ministerstva a všechny kraje, zdrojem dat za obce a státní fondy byl Integrovaný informační systém státní pokladny MONITOR.

   

Nastartujte své sociální podnikání se špičkami českého byznysu

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2017.

Read moreOd března 2017 se opět rozbíhá další kolo akceleračního programu Impact First určeného pro neziskové organizace a společensky prospěšné podnikatele. Přihlášky do jarního kola akcelerátoru jsou otevřené až do 26. února. Impact First je založen na dlouholetých zkušenostech z rozvoje sociálních podniků v zahraničí. Je založen na třech pilířích: mentoringu, workshopech a konzultacích s odborníky. Jeho cílem je pomoci všem sociálním podnikatelům a neziskovým organizacím vybudovat udržitelné podnikání bez závislosti na grantech a dotacích, a zároveň vytvářet komunitu podnikatelů, kteří svou každodenní činností pozitivně ovlivňují společnost. Do programu je možné vstoupit s existujícím projektem, který již má své uživatele nebo zákazníky.

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc v závěru roku 2016

Autor: Redakce UNO. Pondělí 16. ledna 2017.

Read moreUplynul patnáctý, jubilejní rok činnosti našeho Onko klubu Slunečnice a první rok, kdy se stal i klubem seniorů, jejichž zřizovatelem je olomoucký magistrát. I v posledních dvou měsících roku 2016 pokračovala bohatá nabídka činností našeho klubu, magistrátu či krajské rady seniorů. Každá z nás, členek klubu, si mohla vybrat dle svého zájmu, ať již šlo o aktivity kulturní, tělovýchovné a další. Dotknu se jen některých z nich.

celý článek

   

Rys ostrovid míří k Brnu. V Moravském krasu byl potvrzen výskyt vzácné šelmy

Autor: Redakce UNO. Sobota 14. ledna 2017.

Read moreRys ostrovid, naše největší kočkovitá šelma, se již minimálně od září zdržuje v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Přímo jej zde pozorovali a zdokumentovali pracovníci Mendelovy univerzity v Brně Martin Duľa a Miroslav Kutal. Nyní se zdá, že rys se vyskytuje v Moravském krasu a širší oblasti Drahanské vrchoviny trvaleji. Minulý týden to potvrdily nálezy stop při společném mapování odborníků z Agentury ochrany přírody a krajiny (Správy CHKO Moravský kras), Mendelovy univerzity v Brně, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR a dobrovolníků Hnutí DUHA. Nezpochybnitelný důkaz přinesla také fotopast, umístěná u nalezené stržené kořisti.

celý článek

   

Strana 6 z 202