Svátek má Matěj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

V Rodinném centru OLiVy najdete v listopadu tvořivou náladu i rodinné poradenství

Autor: Administrator. Pondělí 24. října 2016.

Read moreI v listopadu najdete v Rodinném centru OLiVy různorodé akce. Některé z nich centrum uspořádalo se snahou pomoci rodinám, a to i těm neúplným nebo těm ve složité životní situaci. Mezi ně patří: Lidé na kře aneb kde můžeme hledat pomoc, když se nám rozpadá rodina? Beseda s psychologem a terapeutem Mgr. Petrem Hrochem v úterý 1. listopadu 2016 od 17:30 hodin. Interaktivní seminář Jak správně poskytnout (nejen) dítěti první pomoc můžete navštívit v úterý 8. listopadu 2016  od 15:00 hodin. Beseda Rodinné právo s Mgr.et Mgr. Zdeňkou Báťkovou pojedná o pojetí manželství v novém občanském zákoníku. Koná se ve středu 23. listopadu 2016 od 17:30 hodin a je věnována povinnostem a právům manželů, majetkovému právu, rozvodu manželství, rodičovské odpovědnosti, svěření do péče a výživnému. Kurz Řešení konfliktů je akreditovaným kurzem MŠMT. Ve středu 23. listopadu 2016 od 9:30 hodin jej vede psycholog a terapeut Mgr. Michal Vybíral.

celý článek

 

Hlasujte pro projekt Americký grantový kalendář!

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 21. října 2016.

Read moreNaše členská organizace Serendipity z Přerova vyslala do aktuálního kola soutěže, které končí už 30. října, projekt Americký grantový kalendář. Platí totiž, že USA je největší filantropickou zemí. Cílem projektu je umožnit neziskovým organizacím, podnikatelům, municipalitám, vzdělávacím institucím, občanům (vědcům, novinářům, studentům, stážistům, dobrovolníkům...) v Česku čerpat granty pro jejich činnost a na projekty v oblasti kultury, sportu, vědy a výzkumu, vzdělání a podnikání. Toho projekt dosáhne monitorováním vhodných amerických grantů, které budou veřejně publikovány v grantovém kalendáři s prolinkem na informace a grantové poskytovatele.

Podpořit tento zajímavý projekt můžete svým hlasem i vy. Odkaz na hlasování najdete zde.

celý článek

   

Filantropové obdrželi ocenění Via Bona 2016. Přečtěte si jejich silné příběhy

Autor: Redakce UNO. Pátek 21. října 2016.

949cf600-7edc-433a-9cc4-84b32974e061Žena, která navzdory upoutání na invalidní vozík pomáhá lidem s postižením a seniorům. Mladík, který musel kvůli zdravotním problémům ukončit sportovní kariéru a začal plnit sny nemocným dětem. Anebo majitel autoservisu, který dává peníze a koordinuje dobrovolníky, aby opravil a podpořil azylový dům pro těhotné ženy v nouzi. To jsou jen některé z oněch příběhů, které přinášejí inspiraci. 

Ve středu odtajnila Nadace Via, kdo získal letošní filantropickou Cenu Via Bona, kterou letos vyhlásila v šesti kategoriích. Generálním partnerem ocenění byla Nadace Vodafone Česká republika. Nejsilnější filantropické příběhy letošního roku si můžete přečíst zde.

   

Kurzy nadace Neziskovky.cz Vám mohou pomoci zlepšit Vaši práci

Autor: Administrator. Středa 19. října 2016.

Read moreNadace Neziskovky.cz na podzim a zimu připravila pestrý program vzdělávacích kurzů. V nabídce najdete stálice i novinky ve všech oblastech, které neziskovky potřebují pro svou práci. Vybrat lze z kurzů zaměřených na fundraising, marketing a PR, legislativu, účetnictví, osobnostní rozvoj, řízení a vedení a v neposlední řadě sociální služby. Mezi podzimní novinky patří kurzy Buďte neziskovkou důvěryhodnou pro dárce!, Work - life balance aneb Jak být v dobré osobní kondici a Personální management a řízení lidských zdrojů. Přehled kurzů uvádíme níže:

celý článek

   

Taneční galashow aneb olomoucké hvězdy tančí…

Autor: Administrator. Středa 19. října 2016.

Read moreGalavečer plný tance různých žánrů a stylů, to je 6. ročník již tradiční události „Taneční Galashow aneb olomoucké hvězdy tančí“. 21. října od 17:30 nebo od 20:00 doslova ožije sál Pegasus Regionálního centra Olomouc (RCO) přehlídkou nejlepších tanečníků z olomouckých tanečních škol a klubů. Novinkou tohoto roku je samotný koncept akce. Po obrovském úspěchu minulého ročníku Taneční Galashow, kdy sál Pegasus doslova praskal ve švech, se organizační tým Klubu sportovního tance QUICK Olomouc rozhodl, že se celý program bude konat hned 2 dvakrát a počet vstupenek bude omezen tak, aby si každý divák přišel na své a Taneční Galashow si užil.

celý článek

   

Jaké jsou potřeby lidí s rakovinou v ČR?

Autor: Administrator. Pondělí 17. října 2016.

amelieCentrum Amelie, které nabízí psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké, se rozhodlo vyjít mezi nemocné a najít informace, které pomohou zmapovat psychosociální potřeby lidí s rakovinou v ČR. Díky výstupům pak bude moci lépe zacílit podporu onkologicky nemocných. Pokud tedy máte chuť pomoci a jste onkologicky nemocný či nemocná nebo o někom takovém víte, Centrum Amelie ocení vyplnění dotazníku, který je k zodpovězení na tomto odkazu. Dotazník je určen pro lidi, kteří prodělali onkologické onemocnění nebo jím právě procházejí, doba potřebná na jeho vyplnění je asi 10 minut. Autoři dotazníku zaručují naprostou anonymitu, všechny odpovědi budou zpracovány pouze hromadně. Výsledky výzkumu Amelie zveřejní do konce tohoto roku a chce tak dát možnost nemocným, aby zazněl jejich hlas. Výsledky dotazníkového šetření budou následně sloužit k zacílení péče o onkologicky nemocné a k medializaci jejich potřeb.

   

Seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR nabízí volná místa

Autor: Administrator. Pondělí 17. října 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti pořádá seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR s Mgr. Alenou Zieglerovou, ředitelkou jednoho z odborů Řídicího orgánu Operačního programu Zaměstnanost na MPSV a zároveň vedoucí sekce zaměstnanosti a příjmů think-tanku Institut pro sociální inkluzi, z. ú. Seminář je určen pro vedoucí pracovníky, projektové manažery ale i pro další zájemce o dané téma. Seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR se koná 21. 10. 2016 od 9:30 do 16:30 hodin v prostorách Vzdělávacího středisko NROS, Na Václavce 9 v Praze.

celý článek

   

Podzimní nálada vyzývá k rozjímání. Muzejní společnost Litovelska zve na vycházku na Chudobínský hřbitov

Autor: Redakce UNO. Středa 12. října 2016.

chudobínský hřbitovMuzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Letopiseckou komisí Městského úřadu Litovel pořádá komentovanou vycházku po chudobínském hřbitově, kterou povedou Vlastimil Nedoma, pamětník žijící v Chudobíně, a ing. Radovan Urválek, člen Výboru Muzejní společnosti Litovelska. Sraz účastníků je v neděli 16. října 2016 ve 13.45 hodin u vstupní brány chudobínského hřbitova. Tam i zpět se můžete dopravit autobusem, který odjíždí v 13.25 hodin z nástupiště 5 z autobusového stanoviště Litovel se zastávkami Litovel Palackého, Nasobůrky Alibona a Nasobůrky rozcestí a výstupem Chudobín, pošta. Po skončení akce (cca v 16 hodin) jede linkový autobus zpět do Litovle v 16.22 hodin. Vzpomínky a připomínky pamětníků vítány. Vstupné dobrovolné.

   

Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 10. října 2016.

Read moreUž na konci tohoto týdne se uskuteční pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice.

celý článek

   

Na co se v Centru Amelie Olomouc můžete těšit v říjnu?

Autor: Administrator. Pátek 07. října 2016.

Read moreVe středu 12. října v 17:00 hodin Vás čeká beseda na téma Radost dát, štěstí přijmout. Dary, dárky, dárečky. Dostávat? Dávat? Co byste radši? A jak souvisí dárky se štěstím? Hostem toho Večera s Amelií bude ředitel štědré sociální sítě Hearth.net Jan Dolínek. Co je tato síť zač? Hearth znamená anglicky krb a jako krb chce i tato síť rozdávat hřejivé teplo lidem kolem sebe. Hearth.net založil Libor Malý, úspěšný podnikatel a filantrop. Dnes má web 16000 uživatelů ze všech koutů České republiky a aktuálně tam lze nalézt přes 3500 darů a přání. Kompletní program na měsíc říjen níže nebo ke stažení zde.

celý článek

   

Strana 8 z 199