Svátek má Luboš
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Začíná Evropský týden testování HIV a žloutenky. Pomůže odhalit včasná stadia infekce, zamezit jejímu šíření a zajistit úspěšnou léčbu

Autor: Administrator. Čtvrtek 16. listopadu 2017.

Read moreOlomouc (16. 11. 2017) – Upozornit na problematiku HIV/AIDS a žloutenky. To je hlavní cíl Evropského testovacího týdne. Jeho letošní ročník se bude konat od 17. do 24. listopadu. V rámci kampaně má široká veřejnost jedinečnou možnost se na dané nemoci nechat zdarma a anonymně otestovat a dozvědět se další informace o možnostech prevence. Společnost Podané ruce se k akci připojí rozšířenou nabídkou testování v Olomouci, Šternberku, Uničově, Zábřehu, Mohelnici a také ve Znojmě.

celý článek

 

3. konference Naše příroda - Příroda ve městě se koná v Olomouci 28. listopadu

Autor: Administrator. Čtvrtek 16. listopadu 2017.

Read moreJiž za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.

celý článek

   

Pronájem prostor pro školení a prezentace v Olomouci

Autor: Administrator. Středa 15. listopadu 2017.

Read morePlánujete uspořádání školení nebo prezentaci v Olomouci a hledáte vhodné prostory? Nabízíme vám pronájem školících místností v budově Oblastní Unie Neslyšících Olomouc na ulici Jungmannova 25. Budova OUN Olomouc se nachází 5 minut pěší chůze od vlakového nádraží, v blízkosti je tramvajová i autobusová zastávka. Školicí místnosti jsou vybaveny moderní prezentační a školicí technikou. Můžete si vybrat ze tří místností: přízemí velký sál a učebna číslo 1, o patro výše učebna číslo 2. Ceny pronájmu místností jsou uvedeny níže. Od pondělí do pátku je možné využít k občerstvení služeb kavárny, která nabízí kávu, čaj, nealko nápoje, případně zajistí předem dohodnuté občerstvení (bagety, koláčky apod.)

celý článek

   

Advent plný křídlení 2017: dobročinná dražba

Autor: Administrator. Středa 15. listopadu 2017.

Read moreKŘÍDLENÍ nadační fond je spoluorganizátorem projektu Advent plný KŘÍDLENÍ. Dražíme na podporu zapojených místních neziskových organizací vzácná díla, která vznikla v dílnách, z rukou klientů, spřízněných duší a kreativců. Každý předmět je výjimečný a má svůj příběh... objevte je a hlasujte o těch, které se představí na pódiu během slavnostního večera. Obraz Modrý anděl věnovala do dražby ve prospěch KŘÍDLENÍ nadačního fondu výtvarnice a designérka paní Gréta Sartori. Pivovar Koníček nabídl již tradičně 15-ti litrový soudek toho nejlepšího svátečního piva. Obojí léčivé a krásné. Děkujeme!

celý článek

   

Podzimní nabídka seminářů: „Spolky, nadace a nadační fondy“ a „Podpora aktivního života seniorů v obcích“

Autor: Administrator. Pondělí 13. listopadu 2017.

seminářSeminář a právní poradna „Spolky, nadace a nadační fondy“ se uskuteční dne 15. listopadu 2017 v zasedací místnosti Asociace NNO ČR (Senovážné nám. 977/24, Praha 1). Přednášet bude paní Mgr. Blanka Stará, advokátka se zaměřením na občanské právo. Seminář a poradenství je zdarma. Kvůli malé kapacitě místnosti se prosím přihlaste přes tento odkaz.

Regionální seminář s názvem „Podpora aktivního života seniorů v obcích“, který proběhne v úterý dne 28. listopadu 2017 od 9.30 do 13.30 hodin v Praze, je určen především zástupcům obcí a dále pak neziskových organizací a dalších institucí zabývajících se uvedeným tématem v regionu. K účasti je nutno se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde. Seminář bude zaměřen na to, proč je dobré v obci podporovat aktivní život seniorů a jaké možnosti k tomu obec má, včetně metodických doporučení a příkladů dobré praxe. Bude se rovněž věnovat úlohám jednotlivých regionálních samospráv (obcí I., II. a III. typu, krajů). Podrobný program obdrží všichni přihlášení účastníci emailem před konáním akce. 

  

   

Program Rodinného centra Vikýrek na předvánoční období

Autor: Administrator. Pondělí 13. listopadu 2017.

Vikýrek mikulas RC5 12V aktualizované pravidelném programu Rodinného centra Vikýrek pro rodiče, kteří chtějí být v kondici, určitě uvítají zajímavou novinku - je možnost hlídání dětí během cvičení power jogy. Po dobu konání power jogy ve cvičebním sále se postarají o Vaše děti v herně RC Vikýrek. Děti si pohrají, užijí bazénku s kuličkami, něco nového se naučí. Máte je na dosah, ale přesto si v klidu protáhnete tělo a uklidníte duši. Hlídání je potřeba předem rezervovat. V sobotu 25. listopadu se přijďte naladit na advent, užít si aktivně čas se svými dětmi a vyrobit si krásnou dekoraci na tvořivé dílničce Adventní věnec. Na 5. prosince je pro Vás připraven tradiční Mikuláš pro nejmenší. V neposlední řadě Vikýrek stále hledá šikovné děti a rodiče, kteří mají chuť se trochu zasnít a vymyslet vánoční pohádky pro vlastní knížku Vikýrku.

   

Připomínáme povinnost NNO do konce listopadu zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2015

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 13. listopadu 2017.

paragrafy4Připomínáme, že podle § 21a zákona č. 563/1991Sb., o účetnictví (ve znění od 1. 1. 2016) a jeho přechodných ustanovení mají všechny účetní jednotky, které se zapisují do veřejného rejstříku (tj. všechny právnické osoby, tedy i spolky a jejich pobočné spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy atd.) povinnost zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2015 ve sbírce listin ve spolkovém rejstříku, a to do 30. listopadu 2017. Zveřejnění se děje vložením do sbírky listin u příslušného rejstříkového soudu, kde je vaše organizace zapsaná. Za pobočné spolky vkládá (zajišťuje uveřejnění) do sbírky listin spolek, který je zřídil.

Jde o následující dokumenty:

- pokud vedete podvojné účetnictví - povinné dokumenty účetní závěrky, tj. výkaz zisku a ztráty a rozvahu 2015 (tiskne vám je program)

- pokud vedete jednoduché účetnictví - přehled o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích (zde)

V obou případech jde o dokumenty, které měly být schváleny vašimi orgány (které to jsou, vědí vaše stanovy) už loni, takže splnit zákonnou povinnost pro vás nemůže být problém. Hned poté, co se nová povinnost loni zkraje roku objevila v zákoně, jsme o tom publikovali dva články. Pro připomenutí - zde a zde.

   

Přijďte si poslechnout kvalitní hudbu a navíc podpořit dobrou věc na benefiční večer pro Sluňákov

Autor: Administrator. Středa 08. listopadu 2017.

Read moreSrdečně Vás zveme na první benefiční večer IVA BITTOVÁ pro Sluňákov. Ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 19 hodin rozezvučí sál Mozartea Arcidiecézního muzea nezaměnitelný hlas této výrazné české osobnosti alternativní hudební scény. Zapomeňte společně s námi na vánoční shon, přijďte si poslechnout kvalitní hudbu a navíc podpořit dobrou věc. Beneficí provází cestovatel, polárník a režisér Petr Horký. V rámci večera se můžete těšit na obdarování nejedním překvapením. Vstupné 800 Kč. Výtěžek z akce bude věnován na činnost neziskové organizace Sluňákov, která již přes 25 let zprostředkovává pobyt dětí v přírodě a s přírodou. Předprodej vstupenek probíhá do 6. prosince 2017 na e-mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefonu 585 378 345 nebo osobně v centru Sluňákov v Horce nad Moravou, potom již na místě. Facebook událost.

I v době podzimně-zimní pořádá Sluňákov mnoho dalších akcí:

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc v září a říjnu 2017

Autor: Administrator. Středa 01. listopadu 2017.

Read morePrázdninové měsíce uběhly rychle nejen dětem, ale i nám, členkám Onko klubu Slunečnice. Individuálně jsme se setkávaly i v červenci a srpnu. Některé z nás trávily společně i dovolené v Chorvatsku nebo Itálii. Naše akce jsme zahájily v polovině září. A čím jiným než tělovýchovnými aktivitami – cvičením s Hankou a Janou v tělocvičně FTK UP, jógou s Kájou v Centru Vitality a plaváním v bazénu ZŠ Dr. Nedvěda. Nemohu opomenout úspěšné vystoupení našich „reprezentantek“ na sportovních soutěžích konaných v měsících září a říjnu.

celý článek

   

Připojte se k vytváření koncepce podpory dobrovolnictví ve městě Olomouci

Autor: Redakce UNO. Středa 01. listopadu 2017.

dobrovolnici-mensiMaltézská pomoc, o. p. s. - centrum Olomouc zve zástupce organizací věnujících se aktivitám na poli jakékoli dobrovolnické práce (sociální služby, kultura, zdravotnictví, spolková činnost, děti, mládež, volnočasové aktivity, životní prostředí…) k diskusi směřující k vytvoření koncepce dobrovolnictví v Olomouci. Cílem setkání je získat přehled o organizacích, které spolupracují s dobrovolníky a mají zájem přispět k tvorbě politiky dobrovolnictví města Olomouce, a dále zjistit priority v oblasti podpory managementu/řízení dobrovolnictví v jednotlivých oblastech.

Setkání proběhne v úterý 28. listopadu 2017 v 16 hod. v sále klubu pro seniory na ulici Peškova 1 v Olomouci. Za každou organizaci se mohou zúčastnit pouze 2 zástupci. Prosíme o potvrzení účasti s uvedením názvu organizace, oblasti dobrovolnictví a jmen zástupců na e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , a to nejpozději do středy 22. 11. 2017. Akce se koná pod záštitou odboru sociálních služeb Magistrátu
města Olomouce.

   

Strana 10 z 222