Svátek má Ivona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Unie zaměstnavatelských svazů ČR zve na Konferenční den neziskových organizací

Autor: Administrator. Neděle 17. září 2017.

Read moreUnie zaměstnavatelských svazů ČR pořádá Konferenční den neziskových organizací - Odbornou konferenci "NEZISKOVÝ SEKTOR v roce 2018" a odbornou konferenci „Transparentní lobbing“. Konferenční den neziskových organizací se koná 9. listopadu v Praze. Pořádá jej Unie zaměstnavatelských svazů ČR ve spolupráci s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu JUDr. Jana Chvojky. 

celý článek

 

Asociace NNO v ČR Vás zve na regionální seminář věnovaný tématu „sociální inovace“

Autor: Redakce UNO. Pátek 15. září 2017.

Read moreRegionální seminář „sociální inovace“ se koná 26. září 2017 od 10:00 do 15:00 hodin v prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc (Jungmannova 972/25, 779 00 Olomouc). Seminář poskytne pohled vybraných důležitých aktérů z prostředí České republiky na sociální inovace. Ukáže, co sociální inovace jsou, jak začít, jaké možnosti s sebou přinášejí, ale i úskalí, kterými prošli ti, kteří mají s touto oblastí již několikaleté zkušenosti. Podrobný program a další informace níže:

celý článek

   

Osobnost nevládního sektoru 2017 - nominujte své kandidáty

Autor: Administrator. Pátek 15. září 2017.

Read moreNa světě je druhý ročník celostátního ocenění Osobnost nevládního sektoru, pořádaného Asociací nestátních neziskových organizací v České republice. Loni jsme za Olomoucký kraj mohli vyslat tři nominované, letos dva nebo dvě. Stejně jako v roce 2016 vás nyní oslovujeme, abyste nominovali své členy, zaměstnance, dobrovolníky - zkrátka ty, kteří v (nejen) vašich organizacích působí v rámci aktivit neziskového sektoru a jsou v tom dobří tak, že by si zasloužili postoupit do celostátního výběru. V přílohách najdete pravidla ocenění a formuláře, na kterých je třeba zpracovat profil kandidáta. Z nominací došlých do čtvrtka 21. září 2017 včetně na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  vybere předsednictvo naší Unie dva kandidáty na ocenění, které zašleme celostátní hodnoticí komisi. 

Níže je stručné shrnutí toho, co ocenění Osobnost nevládního sektoru obnáší, a průběhu loňského ročníku.

celý článek

   

XI. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak - přebor mladých hasičů čeká na svého vítěze

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 13. září 2017.

Olomoucký drak 2015Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Okresní sdružení hasičů Olomouc Vás srdečně zve na XI. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak - přebor jednotlivců  (mladých hasičů v kategoriích starší, mladší a přípravka) v disciplíně běh na 60 m s překážkami. Soutěž se koná v neděli  17. září 2017 v Olomouci na stadionu TJ Lokomotiva. Prezence od 7:30 do 8:30, soutěžící předloží platný průkaz člena SH ČMS (bez platného průkazu nebude umožněn závodníkovi start). Trénink bude umožněn od  8:00 do 8:30 hodin, slavnostní nástup v 8:30. Startovné ve výši 30,- Kč na jednoho závodníka bude hrazeno na místě při prezenci. Soutěží se v kategoriích: jednotlivci – chlapci mladší, starší (podle hry Plamen) jednotlivci – dívky mladší, starší (podle hry Plamen) jednotlivci – přípravka do 6 let (v den závodu nesmí mít 6 let). Webová registrace závodníků ZDE. Registrace bude uzavřena v pátek 15. září ve 12:00 hodin. Další podrobnosti naleznete ZDE.

   

Oblíbené hasičské tábory úspěšně probíhají i v mezinárodní spolupráci s Opolským vojvodstvím

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 13. září 2017.

Read moreV roce 2009 jsem se pod záštitou městyse Dub nad Moravou podílela na realizaci dvou mezinárodních výměnných táborů u nás a v Polsku. Bylo to náročné, ale dodnes na to ráda vzpomínám. Uspořádat další mezinárodní hasičský tábor dnes není vůbec jednoduché, ale šla jsem do toho a založila Spolek HATASPO za podpory manžela, rodiny i několika skvělých vedoucích a agentury, která mi se získáním dotace z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd, Program Interreg V-A, pomohla. V roce 2015 vznikla tato myšlenka díky návštěvě UNO OK v Opoli se zástupci neziskových organizací, další rok jsem sehnala finance na přípravnou fázi projektu z Olomouckého kraje a následně i finance na částečnou realizaci výletu během tábora do Opole.

celý článek

   

Nabídku kurzů výtvarného klubu Potvůrka obohatilo od nového školního roku několik novinek

Autor: Administrator. Středa 13. září 2017.

PotvůrkaVýtvarný klub Potvůrka je otevřený pro všechny příznivce malování, kreslení a výtvarného umění. V jeho programové nabídce najdete kurzy olejomalby, kresby, kurzy malování akrylovými i akvarelovými barvami, portrétování i relaxační malování. Klub je otevřen zájemcům všech věkových skupin i úrovní výtvarných dovedností. Nabídku kurzů od nového školního roku obohatilo několik novinek. V září se tak otevírají nové semestrální kurzy; úplnou novinkou je „Kresba a malba pro pokročilé“. Je určen pro zájemce, kteří už mají s výtvarným uměním zkušenosti a chtějí se dále posouvat a rozvíjet. Více ZDE. Mezi další novinky patří kurz „Arteterapie“, zaměřený na skloubení osobního rozvoje a cesty do nitra své duše se zájmem o výtvarné umění. Dlouhodobý kurz pro uzavřenou skupinku lidí proběhne od listopadu do konce června. Jako ochutnávka arteterapie proběhne 19. září jednodenní kurz. Seminář je určen těm, kdo chtějí strávit netradiční sebepoznávací odpoledne, vyzkoušet jiný druh relaxace nebo těm, kteří o dlouhodobém kurzu uvažují. Více o semináři ZDE, o kurzu ZDE. Pro zájem ze strany účastníků se klub vrací k oblíbeným pravidelným kurzům, nabídku můžete sledovat ZDE.

   

Na cyklovýlet po Novozámeckém areálu a do regionu Záhoří zve Muzejní společnost Litovelska

Autor: Administrator. Pondělí 11. září 2017.

Nové Zámky u LitovleMuzejní společnost Litovelska Vás zve na své nejbližší akce, které se budou konat v neděli 17. září a v sobotu 23. září 2017. V neděli 17. září od 13.30 do cca 17 hodin se uskuteční cyklistický výlet po další části Novozámeckého areálu s komentářem Dr. Lenky Křesadlové. Sraz je ve 13.30 hodin před zámkem Nové Zámky. Budeme respektovat stále aktuální zákaz vstupu do lesů. V sobotu 23. září od 7.30 do 17 hodin proběhne autobusový zájezd do Lipníku nad Bečvou, Veselíčka a Tršic, kde budeme poznávat region Záhoří s místními průvodci. Odjezd je ze zálivu naproti autobusovému stanovišti Litovel. Zájemci se mohou hlásit a na pozvánce uvedenou částku zaplatit v Muzeu Litovel nejpozději do neděle 17. září 2017. 

   

Serendipity z.s. zve na seminář „Základy grafiky pro neziskovky“

Autor: Administrator. Pondělí 11. září 2017.

Plakát  Grafický kurz 2017 09 20Serendipity z.s. zve na jednodenní bezplatný seminář „Základy grafiky pro neziskovky“ v programech: Canva Picmonkey a jiné vychytávky. Workshop se koná ve středu 20. září v zasedací místnosti Olomouckého kraje (Jeremenkova 1191/40A Olomouc) od 10 do 16 hodin. Přihlášky zasílejte na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , maximální kapacita kurzu je 12 účastníků. PC si účastníci donesou vlastní. Podrobnosti naleznete ZDE.

   

Den otevřených dveří ve světě Snoezelen

Autor: Administrator. Středa 06. září 2017.

Read moreVe čtvrtek 7. září 2017 zvou od 9:30 do 17:00 hodin členové spolku Povzbuzení, z. s.. veřejnost na den otevřených dveří do multismyslového relaxačního centra Snoezelen Olomouc. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet aktivity zaměřené na rozvoj smyslů i krátké relaxační techniky. Ve snoezelenu Vás čeká nejen unikátní prostředí jako vodní postel, hvězdné nebe, závěsné křeslo a svítící kuličkový bazén, ale také pestrá nabídka aktivit pro jednotlivce i celou rodinu, školy, školky a další skupiny.

Na dni otevřených dveří se rovněž návštěvníci dozvědí o připravovaných kroužcích pro děti, Montessori dílničkách a programech pro osoby se zdravotním postižením. 

celý článek

   

Pomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 20. ročníku sbírky

Autor: Redakce UNO. Středa 06. září 2017.

Read morePomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 20. ročníku sbírky. Projekt POMOZTE DĚTEM je založen na principu solidarity a dárcovství a probíhá kontinuálně již od roku 1998. V porovnání s dalšími charitativními projekty poskytuje POMOZTE DĚTEM nejširší podporu ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Hlavním cílem POMOZTE DĚTEM je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé České republice. Každoročně je Nadací rozvoje občanské společnosti vyhlašováno veřejné výběrové řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Peníze jsou distribuovány do všech regionů ČR.

celý článek

   

Strana 10 z 218