Svátek má Emil
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

1. listopadu se v Olomouci koná Kulatý stůl k implementaci Strategického rámce ČR 2030

Autor: Administrator. Pondělí 16. října 2017.

CR-2030-FBÚřad vlády České republiky ve spolupráci s Krajskými úřady pořádá Kulatý stůl k implementaci Strategického rámce Česká republika 2030, který se bude konat 1. listopadu 2017 od 14 do 17 hodin v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje, Kongresový sál, 2. NP,  Jeremenkova 40a, Olomouc. Strategický rámec ČR 2030 je dokument, který udává směr rozvoje naší země na příští desetiletí. Dokument vytváří základní rámec pro ostatní strategické dokumenty na národní, krajské i místní úrovni. V rámci setkání tým odboru pro udržitelný rozvoj představí tento dokument a následně povede diskuzi nad jednotlivými strategickými cíli a prioritními oblastmi a vysvětlí konkrétní opatření a doporučení pro naplnění strategie. 

Na setkání jsou zváni zástupci místní státní správy a samosprávy, nevládních organizací, univerzit, soukromého sektoru a aktivní občané. Ti budou mít možnost diskutovat s tvůrci dokumentu a společně se zamýšlet nad obsahem opatření, která by měla přispět k naplnění vytyčených strategických cílů. 

Více informací a registrační formulář naleznete zde, případně na stránkách www.cr2030.cz.

 

Komentovaná vycházka po litovelském hřbitově je letos spojena s informacemi o místních pohřebních spolcích a službách

Autor: Administrator. Středa 11. října 2017.

LITOVELSKÝ HŘBITOV VYCHÁZKAMuzejní společnost Litovelska, z. s. ve spolupráci s Letopiseckou komisí Městského úřadu Litovel pořádá komentovanou vycházku Litovelský hřbitov (místní pohřební spolky a služby), kterou povede Marie Hrubá. Zájemci se sejdou v sobotu 14. října 2017 ve 14 hodin u vstupní brány litovelského hřbitova. Tam i zpět se můžete dopravit autobusem, který pravidelně v sobotu jezdí na hřbitov ze zálivu naproti autobusovému stanovišti v 13.53 hodin se zastávkami Litovel Palackého a Chořelice. Po skončení akce (cca v 15.30 hodin) je zajištěna i zpáteční doprava. Vzpomínky a připomínky pamětníků vítány. Srdečně zvou členové Muzejní společnosti Litovelska.

   

Na výročním na benefičním koncertu Nadace Malý Noe zahraje i Hradišťan a Jiří Pavlica

Autor: Administrator. Středa 11. října 2017.

Malý Noe HradišťanNadace Malý Noe slaví v letošním roce 10. výročí své činnosti a i z tohoto důvodu se snažila zajistit zajímavý a přitažlivý program pro jubilejní benefiční koncert. A podařilo se: 10. listopadu od 19.00 hodin v sále Reduta v Olomouci bude hrát Hradišťan a Jiří Pavlica, Moravská filharmonie Olomouc a Akademický sbor Žerotín a vše bude řídit pan dirigent Stanislav Vavřínek. Vstupenky si do 16.10. 2017 můžete objednat emailem na adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo po zmíněném datu si zakoupit v předprodeji v podloubí olomoucké radnice. Ceny vstupného se pohybují od 200,- do 700,- Kč. Účelem zřízení Nadace Malý Noe a jejím posláním a cílem je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů, ať již tito jejich rodiče zemřeli a nebo tito rodiče své děti opustili, či je týrají, zneužívají a nebo je jinak ohrožují na jejich životě a nebo na jejich psychickém či fyzickém zdraví.

   

Informace o krajská dotaci ASISTENCE v rámci projektu Smart akcelerátor Olomouckého kraje

Autor: Administrator. Úterý 10. října 2017.

Read moreVeřejnoprávní subjekty z Olomouckého kraje, které připravují nebo mají v úmyslu připravovat podání žádosti o dotaci na projekt, jehož výstupy by měly mít pozitivní vliv na konkurenceschopnost nebo tvorbu kvalifikovaných míst v Olomouckém regionu, mohou požádat o dotaci Olomouckého kraje na spolufinancování přípravy daného dotačního projektu. Název příslušného dotačního programu je Asistence v rámci projektu Smart akcelerátor Olomouckého kraje. Dotace je na 85 % způsobilých výdajů – a to do výše max. 425.000 Kč.Způsobilými výdaji mohou být náklady na mzdy a odvody zaměstnanců (HPP nebo DPP/DPČ) připravujících projekt, nákup studií a analýz či zahraniční služební cesty.

celý článek

   

Kam o víkendu? Na třináctou Svatohubertskou pouť v údolí Desné

Autor: Administrator. Úterý 10. října 2017.

Svatohubertská pouťV pořadí již třináctá Svatohubertská pouť v údolí Desné se uskuteční dne 15. října 2017 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Rapotíně a pokračovat bude na fotbalovém hřišti ve Vikýřovicích. V 8.45 zazní v rapotínském kostele Nanebevzetí Panny Marie lovecké fanfáry, v 9.00 začíná slavnostní mše svatá s hudebním doprovodem – Hubertskou mší v podání chrámového sboru Rapotín s doprovodným triem lesních rohů. Druhou část pouti na fotbalovém hřišti ve Vikýřovicích slavnostní zahájí lovecké fanfáry v 11.20.

Program bude pokračovat ukázkami vábení jelenů, představením plemen loveckých psů s ukázkou výcviku, sokolnickou show a vystoupením šermířské skupiny. Dále se představí Chovatelé drobného zvířectva Rapotín, připravena bude prezentace optických přístrojů Meopty Přerov a loveckých zbraní - produkce Zbrojovky Uherský Brod, lovecké nože a myslivecké oděvy. Chybět nebude tradiční myslivecká kuchyně - zvěřinové speciality, svatohubertská medovina a jiné. Akci pořádá a srdečně zve Římskokatolická farnost Rapotín, Myslivecký spolek Petrov Vikýřovice a Obnova kulturního dědictví údolí Desné, z.s.

   

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pořádá prenatální kurz pro rodiče dvojčat

Autor: Administrator. Úterý 10. října 2017.

předporodní kurz dvojčataOlomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty pořádá prenatální kurz, určený pro nastávající rodiče dvojčat. Kurz proběhne od 24. října do 14. listopadu 2017 a zahrnuje čtyři setkání: těhotenství s dvojčaty a porod, příprava k porodu a porod dvojčat, kojení a výživa dvojčat, rodičovství s dvojčaty. Termíny setkání jsou vždy v úterý, tedy 24. 10., 31. 10., 7. 11. a 14. 11. 2017, od 16 do 18 hodin. Kurz se uskuteční v Olomouci v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, cena 1400,- Kč za celý kurz včetně doprovodu. Podrobnosti o kurzu naleznete ZDE.

   

"Metzingenovat by nám fakt šlo." Olomoučtí Přátelé přírody opět navštívili své jihoněmecké kolegy

Autor: Hynek Pečinka. Sobota 07. října 2017.

IMG 8595Vzájemné návštěvy členů spolků Přátel přírody z Olomouce a města Metzingen v jižním Německu probíhají už od roku 2011. Po loňském roce, kdy se výjimečně žádné setkání zorganizovat nepovedlo, jsme se na konci letošního září vrátili do zaběhnutých kolejí. Minibus zavezl 15 olomouckých Přátel přírody z místní skupiny Malá liška za jejich partnery na pětidenní návštěvu, která měla za cíl poznat Švábsko, region, kde Metzingenští žijí, zase z trochu jiného úhlu.

Součástí výpravy byli zhruba půl na půl ti, co už v Metzingenu nejméně jednou byli, přičemž nebyla nouze o ty, co zatím nikdy nevynechali; dost bylo i nových zájemců, kteří chtěli na vlastní oči zjistit, jestli jsou chvalozpěvy prve zmíněných oprávněné.

Více zde...

   

Nominujte dobrovolníky na ocenění Křesadlo v Olomouckém kraji

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 05. října 2017.

Read moreKoncem září se již posedmé rozběhly nominace na udělení cen Křesadlo pro výjimečné dobrovolníky z Olomouckého kraje. Oceňování v našem regionu zajišťuje společnost Maltézská pomoc, o. p. s. ve spolupráci s naší Unií nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje a národním dobrovolnickým centrem Hestia. Na stránce www.kresadlo-ok.cz máte možnost stáhnout si nominační formulář a následně zaslat pořadatelům ankety svůj tip na dobrovolníka roku 2017 za Olomoucký kraj. Na výběr máte ze sedmi kategorií, kam můžete svého favorita zařadit.

celý článek

   

Tradiční humanitární sbírka Charity Zábřeh proběhne 13. a 14. října

Autor: Administrator. Čtvrtek 05. října 2017.

Read moreVyvrcholením akcí k letošnímu Dni Charity bude tradiční humanitární sbírka, která proběhne 13. a 14. října (pátek-sobota) a to vždy od 9 do 17 hodiny. Sbírá se šatstvo, obuv, domácí potřeby, a jsou vítané zvláště pracovní oblečení a obutí. Pozor však, sběrným místem v Zábřeze bude tentokrát budova bývalého Obchodního domu Slunce - Žižkova 235/5 (pod Muzeem Zábřeh). V Mohelnici, kde bude sbírka probíhat ve stejném termínu a čase, zůstane vše při starém – vybírat se bude přímo do dodávkového vozidla na Nám. Svobody.

celý článek

   

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2017 byl z Olomouckého kraje nominován Sbor dobrovolných hasičů Dub nad Moravou

Autor: Administrator. Čtvrtek 05. října 2017.

SDH Dub DráčciJako jediný z Olomouckého kraje byl Sbor dobrovolných hasičů Dub nad Moravou z okresu Olomouc odbornou porotou v anketě Dobrovolní hasiči roku 2017 vybrán spolu s dalšími 25 ze 74 nominovaných z celé ČR, a to především na základě dlouhodobé práce s dětmi a mládeží. Díky Vaší případné podpoře formou SMS mohou dubští hasiči získat dobré umístění v soutěži a významné ceny. Ocenění by však bylo především velkou poctou a odměnou za dobře odvedenou práci.

Pokud se rozhodnete sbor podpořit, zašlete SMS na 9007706 ve tvaruHASICI SSM2, cena 6,- vč. DPH nebo pomocí odkazu přes počítač (v případě hlasování přes PC musíte dát hlasy i ostatním SDH z jiných oblastí). Hlasovat můžete hned až do 31. 10. 2017, více info o soutěži a hlasování naleznete ZDE. Slavnostní vyhlášení za účasti zástupců dubského sboru můžete sledovat v přímém přenosu na ČT1 v sobotu 25. 11. 2017. Více info o činnosti SDH Dub nad Moravou, především s mládeží a nejmenšími Dráčky naleznete ZDE.

   

Strana 10 z 220