Svátek má Blahoslav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Onko klub Slunečnice Olomouc po letních prázdninách 2016

Autor: Administrator. Pondělí 14. listopadu 2016.

Read moreMěsíce červenec a srpen, kdy má „letní prázdniny“ i náš Onko klub Slunečnice, uběhly jako voda. Už jsme se všechny těšily na pravidelná setkání při našich aktivitách i akcích, které pro seniory pořádají jiné subjekty. Rok 2016 byl pro náš klub rokem jubilejním. Již patnáct let sdružuje ženy z Olomouce ale i jejího okolí jako např. ze Šternberka, Slatinic, Prostějova a dalších míst, které onemocněly rakovinou prsu. A celých těch patnáct let vytváří podmínky pro zapojení nás, členek klubu, do plnohodnotného života prostřednictvím kulturních, tělovýchovných, turistických, relaxačních i vzdělávacích aktivit.

celý článek

 

Nominace dobrovolníků na ocenění Křesadlem prošly výběrem - a známe finalisty

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. listopadu 2016.

Read moreVýběrová komise, v níž se zúčastnil i náš zástupce, vybrala ve středu 9. listopadu z 26 dobrovolníků nominovaných na ocenění Křesadlo za Olomoucký kraj osm finalistů a několik náhradníků. A neměla přitom vůbec lehký úkol, protože se v každé kategorii sešlo několik kvalitních nominací, mezi kterými bylo zatěžko rozhodnout. Členové komise tak opět jako každým rokem litovali, že je Křesadel pouze osm.

Na výběru se podílejí zástupci statutárních měst Olomouce a Prostějova, Olomouckého kraje, Českého rozhlasu Olomouc, Olomouckého Deníku, Univerzity Palackého v Olomouci a Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

Výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků „Management dobrovolnictví II“ nabídne výměnu vzájemných zkušeností

Autor: Administrator. Středa 09. listopadu 2016.

Read moreHestia, organizace pro podporu dobrovolnictví, pořádá pokračující výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků „Management dobrovolnictví II“. Kurz je určen pro ty, kteří ovládají základní informace o managementu dobrovolnictví. Volně navazuje na kurz Management dobrovolnictví I., ve kterém byla zpracována základní témata jako výběr, výcvik dobrovolníků, průběžná práce s dobrovolníky, supervize a evaluace. Současný kurz je postaven především na zkušenostech koordinátorů dobrovolníků.

celý článek

   

Olomoucký kraj má nové vedení. Hejtmanem je Oto Košta

Autor: Administrator. Úterý 08. listopadu 2016.

Read moreDnes dopoledne se poprvé sešli noví zastupitelé Olomouckého kraje. Na začátku ustavujícího zasedání složili tradiční slib. Pak je čekala důležitá volba hejtmana, jeho náměstků a dalších členů rady Olomouckého kraje. Hejtmanem Olomouckého kraje byl na základě koaliční smlouvy, kterou podepsalo hnutí ANO společně se zástupci ČSSD a ODS, zvolen Oto Košta. Hlasovalo pro něho 35 z 54 přítomných zastupitelů.

„Za svoje priority považuji zlepšení dopravní infrastruktury, snížení zadluženosti Olomouckého kraje a investice,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

celý článek

   

Přijďte si vyzkoušet, jak napsat tiskovou zprávu či zkonzultovat svoje nápady s novinářem / zástupcem médií

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti nabízí volná místa na interaktivním semináři z oblasti PR, vedeném Johanou Turner a Pavlem Turnerem, majiteli agentury Turner Public Relations s.r.o. Seminář Public Relations v praxi I je určen zejména vedoucím a PR pracovníkům NNO, projektovým manažerům, ale i dalším zájemcům o dané téma. Seminář se uskuteční v termínu 16. listopadu 2016, od 9:30 do 16:30 hodin.

celý článek

   

Navštivte zajímavou přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“

Autor: Redakce UNO. Neděle 06. listopadu 2016.

stodolaMuzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Muzeem Litovel pořádá přednášku o stavitelství našich předků „Hanácký hliněný dům“. Přednášet bude PhDr. Martin Novotný, Ph. D. z Národního ústavu lidové kultury, Strážnice. Přednáška se koná v úterý 8. listopadu 2016 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Litovel (stálá expozice Litovelská řemesla). Srdečně zvou členové Muzejní společnosti Litovelska. Vstupné 20 Kč, pro členy MSL zdarma.

   

Dejte svůj hlas nejsympatičtější neziskovce

Autor: Administrator. Pátek 04. listopadu 2016.

q6wxrbj3-nezrokO sympatie veřejnosti se od 21. října do 21. listopadu uchází prostřednictvím hlasování patnáct semifinalistů letošního ročníku ocenění Neziskovka roku, které už několikátým rokem uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Dejte svůj hlas vám nejsympatičtější organizaci a pomozte jí tím k získání titulu a finanční odměně. Prohlédněte si prezentace 15 semifinalistů letošního ročníku ocenění a podpořte je svým hlasem na www.neziskovkaroku.cz.

Vítěz ocenění bude znám ve večerních hodinách v pondělí 28. listopadu.

   

ViaCafé: Českem se šíří umění darovat

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 03. listopadu 2016.

madarosHezký podzimní den, zdravíme vás s ochutnávkou našeho prvního ViaCafé! Co je ViaCafé? Čtení ke kávě, čtení krátké a intenzivní, protože doba přeje kávám malým a silným, kterým se kdysi v historii říkalo piccolo.
Od nynějška v mailu nenajdete jen běžný zpravodaj s informacemi z naší nadace, ale také se zajímavostmi v tématech, kterými se zabýváme - a kterým říkáme Umění žít spolu a Umění darovat. Jak lidé společně probouzejí místa, kde žijí? Proč má darování druhým smysl?

ViaCafé bude mít vždy tři sekce: Co nás zaujalo je o zajímavém trendu či události. Část Jak pomáháme je o projektech, které podporujeme. A sekce Granty a uzávěrky je pro ty z vás, kteří se chtějí pustit do vlastního projektu.

Celý newsletter Nadace VIA si přečtěte zde.

   

Den otevřených dveří v organizacích pro nevidomé a slabozraké u příležitosti Dne nevidomých 14. listopadu

Autor: Redakce UNO. Středa 02. listopadu 2016.

Read moreSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR – Oblastní odbočka a Prodejna Tyflopomůcek, TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. a Tyfloservis Olomouc, o.p.s. pořádají u příležitosti Dne nevidomých v pondělí 14. listopadu 2016 od 9:00 do 16:00 hodin Den otevřených dveří. Zvána je široká veřejnost, žáci, studenti a pedagogové škol, obzvláště ale ti z Vás, kdo špatně vidíte a nevíte si občas rady, jak řešit některé situace. Prohlédnete si prostory centra na I. P. Pavlova 69 v Olomouci (areál Jalta) a seznámíte se s nabídkou poskytovaných služeb, aktivit a programů pro osoby se zrakovým postižením.

celý článek

   

Jak proměnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost? Na konferenci „Život s dvojčaty - dvojnásobná radost“

Autor: Redakce UNO. Středa 02. listopadu 2016.

KF2016 pozvanka emI letos pro Vás Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty tradičně připravilo konferenci „Život s dvojčaty - dvojnásobná radost“, která proběhne v úterý 15. listopadu 2016 v prostorách Krajského úřadu Olomouckého kraje v Olomouci. Opět jsou pozváni odborníci, kteří se věnují rodinám s dvojčaty a rádi se podělí o své znalosti a zkušenosti. V dopoledním bloku se můžete těšit na téma Proměny partnerského vztahu po porodu dvojčat, Bonding a klokánkování u dvojčat či Jak (si) udržet všech pět pohromadě, příspěvek přímo z milovické rodiny s paterčaty. V odpoledním bloku proběhne Meziregionální setkání klubů dvojčat a vícerčat, na kterém se budou prezentovat aktivity klubů dvojčat napříč ČR. Toto setkání umožní také naplánovat další společné aktivity na rok 2017.

Konference je určena odborné i laické veřejnosti. Konferenční poplatek činí 100 Kč za osobu. Přihláška je ke stažení zde, podrobný program zde.

   

Strana 10 z 202