Svátek má Dita
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Taneční galashow aneb olomoucké hvězdy tančí…

Autor: Administrator. Středa 19. října 2016.

Read moreGalavečer plný tance různých žánrů a stylů, to je 6. ročník již tradiční události „Taneční Galashow aneb olomoucké hvězdy tančí“. 21. října od 17:30 nebo od 20:00 doslova ožije sál Pegasus Regionálního centra Olomouc (RCO) přehlídkou nejlepších tanečníků z olomouckých tanečních škol a klubů. Novinkou tohoto roku je samotný koncept akce. Po obrovském úspěchu minulého ročníku Taneční Galashow, kdy sál Pegasus doslova praskal ve švech, se organizační tým Klubu sportovního tance QUICK Olomouc rozhodl, že se celý program bude konat hned 2 dvakrát a počet vstupenek bude omezen tak, aby si každý divák přišel na své a Taneční Galashow si užil.

celý článek

 

Jaké jsou potřeby lidí s rakovinou v ČR?

Autor: Administrator. Pondělí 17. října 2016.

amelieCentrum Amelie, které nabízí psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké, se rozhodlo vyjít mezi nemocné a najít informace, které pomohou zmapovat psychosociální potřeby lidí s rakovinou v ČR. Díky výstupům pak bude moci lépe zacílit podporu onkologicky nemocných. Pokud tedy máte chuť pomoci a jste onkologicky nemocný či nemocná nebo o někom takovém víte, Centrum Amelie ocení vyplnění dotazníku, který je k zodpovězení na tomto odkazu. Dotazník je určen pro lidi, kteří prodělali onkologické onemocnění nebo jím právě procházejí, doba potřebná na jeho vyplnění je asi 10 minut. Autoři dotazníku zaručují naprostou anonymitu, všechny odpovědi budou zpracovány pouze hromadně. Výsledky výzkumu Amelie zveřejní do konce tohoto roku a chce tak dát možnost nemocným, aby zazněl jejich hlas. Výsledky dotazníkového šetření budou následně sloužit k zacílení péče o onkologicky nemocné a k medializaci jejich potřeb.

   

Seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR nabízí volná místa

Autor: Administrator. Pondělí 17. října 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti pořádá seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR s Mgr. Alenou Zieglerovou, ředitelkou jednoho z odborů Řídicího orgánu Operačního programu Zaměstnanost na MPSV a zároveň vedoucí sekce zaměstnanosti a příjmů think-tanku Institut pro sociální inkluzi, z. ú. Seminář je určen pro vedoucí pracovníky, projektové manažery ale i pro další zájemce o dané téma. Seminář Sociální podnikání - legislativní ukotvení v ČR se koná 21. 10. 2016 od 9:30 do 16:30 hodin v prostorách Vzdělávacího středisko NROS, Na Václavce 9 v Praze.

celý článek

   

Podzimní nálada vyzývá k rozjímání. Muzejní společnost Litovelska zve na vycházku na Chudobínský hřbitov

Autor: Redakce UNO. Středa 12. října 2016.

chudobínský hřbitovMuzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Letopiseckou komisí Městského úřadu Litovel pořádá komentovanou vycházku po chudobínském hřbitově, kterou povedou Vlastimil Nedoma, pamětník žijící v Chudobíně, a ing. Radovan Urválek, člen Výboru Muzejní společnosti Litovelska. Sraz účastníků je v neděli 16. října 2016 ve 13.45 hodin u vstupní brány chudobínského hřbitova. Tam i zpět se můžete dopravit autobusem, který odjíždí v 13.25 hodin z nástupiště 5 z autobusového stanoviště Litovel se zastávkami Litovel Palackého, Nasobůrky Alibona a Nasobůrky rozcestí a výstupem Chudobín, pošta. Po skončení akce (cca v 16 hodin) jede linkový autobus zpět do Litovle v 16.22 hodin. Vzpomínky a připomínky pamětníků vítány. Vstupné dobrovolné.

   

Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 10. října 2016.

Read moreUž na konci tohoto týdne se uskuteční pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice.

celý článek

   

Na co se v Centru Amelie Olomouc můžete těšit v říjnu?

Autor: Administrator. Pátek 07. října 2016.

Read moreVe středu 12. října v 17:00 hodin Vás čeká beseda na téma Radost dát, štěstí přijmout. Dary, dárky, dárečky. Dostávat? Dávat? Co byste radši? A jak souvisí dárky se štěstím? Hostem toho Večera s Amelií bude ředitel štědré sociální sítě Hearth.net Jan Dolínek. Co je tato síť zač? Hearth znamená anglicky krb a jako krb chce i tato síť rozdávat hřejivé teplo lidem kolem sebe. Hearth.net založil Libor Malý, úspěšný podnikatel a filantrop. Dnes má web 16000 uživatelů ze všech koutů České republiky a aktuálně tam lze nalézt přes 3500 darů a přání. Kompletní program na měsíc říjen níže nebo ke stažení zde.

celý článek

   

Hnutí DUHA Olomouc informuje veřejnost o projektu výstavby na Vřesové studánce v Jeseníkách

Autor: Administrator. Úterý 04. října 2016.

Read moreProjekt výstavby na Vřesové studánce v Jeseníkách má vážné trhliny a veřejnost jej odmítá, potvrzuje legislativní proces EIA. Ministerstvo životního prostředí („MŽP“) dne 22. 9. 2016 zveřejnilo závěry tzv. zjišťovacího řízení1 v rámci procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí k projektu na Vřesové studánce na masivu Červené hory. V závěrech MŽP konstatuje, že záměr „Obnova poutního místa Vřesová studánka“ může mít významný vliv na životní prostředí a bude dál posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí („zákon o EIA“). Závěr zjišťovacího řízení tak potvrzuje dosavadní vyjádření ekologů a odborníků z univerzit, že projekt stavby na Vřesové studánce přináší řadu rizik a ohrožení pro evropsky výjimečnou přírodu v této oblasti. V rámci zjišťovacího řízení vyjádřilo negativní výhrady k projektu sedm ekologických organizací a dále Česká inspekce životního prostředí a Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Masivně se zapojila i široká veřejnost, která využila práva zaslat k záměru svá vyjádření.

celý článek

   

Kupte si pastelku „umění žít ve tmě“

Autor: Administrator. Pátek 30. září 2016.

Read moreDne 12. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole celonárodní veřejná sbírka Bílá pastelka. Bílá pastelka připomíná bílou hůl, která není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých. Bílá hůl zvyšuje bezpečnost nevidomých v dopravním provozu a pomáhá zrakově postiženým s orientací v okolním prostředí. Občané měst Olomouce, Mohelnice, Litovle, Lutína, Prostějova, Přerova, Zábřehu, Jeseníku, Šumperka, stejně jako ostatních měst na celém území republiky, budou mít příležitost koupit si bílou pastelku „umění žít ve tmě“ a podpořit služby pro zrakově postižené, které bezplatně poskytuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis (tel: 585 428 111) a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (585 427 750).

celý článek

   

Rodinné centrum OLiVy nabízí říjnový program pro děti i rodiče

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. září 2016.

Read moreS příchodem podzimu si Vám rodinné centrum OLiVy z.s. dovoluje nabídnout některé z akcí, které jsou připraveny na měsíc říjen. Dětský průvodce světem rozvodu nabízí pod vedením zkušené lektorky Bc. Terezy Dlouhé možnost sdílení a podporu dětem v rodinách, které procházejí nebo prošly rozvodem. Ojedinělý kurz je dotován a má dobrý ohlas. Klub R+R je volným pokračováním vzdělávacího kurzu Respektovat a být respektován, absolventi tu sdílejí své zkušenosti s uplatněním získaných poznatků v rodinném i pracovním životě a ve výchově svých dětí.

celý článek

   

XVIII. ročník soutěže mladých hasičů „Šumperský Soptík“ již tento víkend!

Autor: Administrator. Čtvrtek 29. září 2016.

soptikOdborná rada mládeže OSH Šumperk Vás srdečně zve na XVIII. ročník soutěže „Šumperský Soptík“ v bězích 60 m překážek jednotlivců a družstev mladých hasičů, která se koná v sobotu 1. října 2016. Zahájení se odehraje v 9:00 hodin na tartanové dráze Tyršova stadionu v Šumperku. Tato soutěž je zařazena do Ligy mladých hasičů okresu Šumperk. Šumperského Soptíka se každoročně zúčastňuje více než 400 mladých hasičů z celé Moravy a východních Čech. Svou účastí a případným sponzorským darem podpoříte význam této sportovní a propagační akce pro mládež na úseku požární ochrany. Ke stažení: propozicepřihláška, rozdělení věkových kategorií.

   

Strana 10 z 200