Svátek má Alexandr
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Seminář pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost

Autor: Redakce UNO. Sobota 04. ledna 2020.

logo-olomoucky-krajV pondělí 13. ledna 2020 se v Olomouci uskuteční seminář pro žadatele z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ). Akci pořádá sekretariát RSK OK ve spolupráci s řídicím orgánem OPZ. Seminář je určen pro ty organizace, které uvažují o získání dotace na podporu zařízení péče o děti na 1. stupni základních škol v době mimo školní vyučování. 

V pozvánce jsou uvedeny pokyny pro přihlášení, bližší informace o výzvě a semináři jsou uvedeny také na www.esfcr.cz. Pozvánka: Seminar_OPZ.pdf

Seminář je jednou z akcí připravených v rámci aktivit Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Další informace lze najít na stránkách www.olkraj.cz/partnerstvi a pro případné dotazy je k dispozici e-mailová adresa Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

PF 2020

Autor: Redakce UNO. Sobota 04. ledna 2020.

Milí zástupci našich členských organizací,

dovolte mi za předsednictvo naší Unie popřát Vám i Vašim spolupracovníkům hezký a zdravý nový rok, pokud možno bez neočekávaných nepříjemných překvapení.

I v roce 2020 se budeme snažit informovat Vás o příležitostech pro Vaše organizace a zprostředkovávat informace od Vás veřejnosti a našim partnerům z řad územní a zájmové samosprávy, s nimiž neziskový sektor přichází do styku. Informace pro Vás a o Vás zveřejňujeme průběžně na webu www.uno-ok.cz a na Facebooku www.facebook.com/uno.ok.cz.

Ing. Marek Podlaha, předseda UNO OK

   

Štědrý večer ve Středisku SOS už potřicáté

Autor: Administrator. Sobota 28. prosince 2019.

SOS Štědrý denJe tomu už neuvěřitelných třicet let, co se ve Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci, zrodila myšlenka uspořádat štědrovečerní posezení pro lidi bez vlastního rodinného zázemí. To úplně první proběhlo v tehdejší provozovně Čajkovského. A od té doby pravidelně každý rok organizuje Středisko SOS nejen sváteční posezení 24. prosince, ale také v předvánočním čase navštěvují jeho pracovníci a dobrovolníci osamělé či nemohoucí seniory s vánočním balíčkem.

Letos jsme navštívili a obdarovali vánoční nadílkou přes sto seniorů, a to díky materiálním darům od spoluobčanů i od firemních dárců. Dalších třicet sedm osob bez vlastní rodiny jsme pozvali na Štědrý den k prostřenému stolu do restaurace Fontána, aby sváteční chvíle prožily společně. Zpívání koled s hudebníky - dobrovolníky, duchovní promluva, vánoční menu, dárky pod stromečkem, vzájemné sdílení, to vše vytvořilo příjemnou vánoční atmosféru, popisuje pracovník Střediska Jan Kučera a dále pokračuje: Každý rok je něčím odlišný. Letos nás např. mile překvapila návštěva studentů církevního gymnázia, kteří také přispěli svými dárečky do vánočních balíčků, aby udělali radost. Děkujeme všem dárcům, kteří nás podporují a ví o naší činnosti. Děkujeme Vám všem, že nám pomáháte pomáhat.

   

Křesadlo 2019 a ceny GOAL spojené s letem do USA byly uděleny významným dobrovolníkům

Autor: Administrator. Sobota 28. prosince 2019.

Read moreCelkem osm ocenění Křesadlo bylo předáno ve středu 18. prosince 2019 v Arcibiskupském paláci v Olomouci osmi dobrovolníkům. Jak zní motto akce, jedná se o „cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. V různých kategoriích převzali ocenění lidé, kteří svojí činností nezištně pomáhají druhým. V Olomouckém kraji realizuje již devátým rokem ocenění pro dobrovolníky Maltézská pomoc, o. p. s. Hlavním partnerem oceňování dobrovolníků je Olomoucký kraj.

Ceny za rok 2019 obdrželi: Hana Tomaštíková - zdravotní oblast, Jiří Urbášek - spolková činnost, Markéta Fojtů - sociální oblast, Dana Calábková - děti, mládež a volnočasové aktivity, Marcela Vystrčilová - dobrovolní hasiči, Veronika Hypšová - rozvojové a humanitární aktivity, Zuzana Kostrhonová - sociální služby, Martin Škurek - sociální činnost.

celý článek

   

Grantový diář - úplný přehled o dotačních zdrojích pro vaši neziskovku

Autor: Redakce UNO. Středa 04. prosince 2019.

Banner 191x191 2Chcete mít ten nejúplnější přehled o otevřených dotačních a grantových výzvách, které se v rámci Česka nabízejí pro neziskové organizace? Pořiďte si předplatné Grantového diáře, který průběžně aktualizuje Nadace Neziskovky.cz! Je to jednoduchý online nástroj, který je vždy po ruce a významně usnadňuje vyhledávání vhodných výzev širokého spektra vyhlašovatelů. V průměru obsahuje okolo 280 aktuálních výzev českých i zahraničních nadací a nadačních fondů, programů EU, dotačních programů ministerstev, krajů, měst i obcí a dalších zdrojů. Aplikace umožňuje uživatelům vyhledávat a pohodlně pracovat s vyhledanými programy podle vlastních potřeb.

Grantový diář mohou v organizaci využívat až tři osoby s vlastním přístupem, je možné si vyzkoušet jeho DEMO verzi. Objednávat Grantový diář si mohou zájemci objednávat v průběhu celého roku, cena ročního předplatného je 1 190 Kč (99 Kč měsíčně), půlroční předplatné je 790 Kč (132 Kč měsíčně). Ceny jsou bez DPH. Máte dotaz? Obraťte se na Nadaci Neziskovky.cz na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 730 173 166.

   

Pozvánka na prosincové „punčování“ ve stánku Dobrého místa pro život

Autor: Redakce UNO. Středa 04. prosince 2019.

punc-dobre-misto-pro-zivot4-2016 galerie-980Pojďte si užít předvánoční čas společně s námi! Ve středu 11. prosince po celý den bude na Horním náměstí v Olomouci firma UNEX a.s. ve stánku Dobrého místa pro život prodávat výborný punč a jiné dobroty. Výtěžek z prodeje bude použit na podporu služeb Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, oblastní odbočky Olomouc. Pracovníci UNEX i SONS se těší, že se u nich zastavíte právě vy a podpoříte tím aktivity nevidomých! 

   

Ministerstvo pro místní rozvoj představí v Olomouci své dotační programy na příští rok

Autor: Redakce UNO. Středa 04. prosince 2019.

logo mmrMožnosti podpory z dotací Ministerstva pro místní rozvoj pro rok 2020 budou ve čtvrtek 12. prosince představeny v Olomouci. V tento den se v BEA centru uskuteční seminář Národní programy MMR pro rok 2020, který připravilo ministerstvo ve spolupráci s oddělením regionálního rozvoje Krajského úřadu Olomouckého kraje. Seminář je určen všem zájemcům a potenciálním příjemcům dotací z území Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Budou představeny tyto programy: Státní fond rozvoje bydlení, Národní program podpory cestovního ruchu v regionech, Podpora bydlení, Podpora a rozvoj regionů.

Akce je pro účastníky bezplatná a je možné přihlásit se na ni dle pokynů v pozvánce: pdfPozvánka na seminář MMR

   

Vánoční sbírka ve Středisku SOS

Autor: Administrator. Čtvrtek 28. listopadu 2019.

SOS vánoceS blížícím se adventem začínají i ve Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci přípravy k uskutečnění projektu „Vánoce pro osamělé“, což znamená pro pracovníky střediska a ochotné dobrovolníky připravit vánoční balíčky. Tyto balíčky pak budou roznášet osamělým a nemocným seniorům a kromě této služby bude připraveno posezení na Štědrý den, kdy lidé bez rodinného zázemí stráví a prožijí alespoň částečně vánoční atmosféru klidu a pohody. Aby bylo možno tuto radost z dárků a pohoštění připravit, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc, milí čtenáři těchto řádků, kdo můžete přispět ke zdaru tohoto záměru.

Přijímáme vánoční pečivo, cukroví, ovoce, čaje, trvanlivé potraviny a hygienické potřeby, avšak nejlépe do 18. prosince.  A to ve třech našich provozovnách – v Praskově 16 (nedaleko tramvajové zastávky U Bystřičky), v Kateřinské 10 (mezi tržnicí a Dolním náměstím) a ve Slovenské 8 (poblíž Galerie Moritz). Otevřeno je: v pondělí až pátek od 9 do 17, v sobotu od 8 do 12 hodin. Děkujeme!

Podrobnější info na: www.strediskosos.cz, kontaktní tel. 585 220 050.

   

Z činnosti Onko klubu Slunečnice Olomouc v září a říjnu 2019

Autor: Administrator. Pondělí 18. listopadu 2019.

Read moreSkončily letní prázdniny a my, členky Onko klubu Slunečnice, jsme se opět začaly scházet na pravidelných i dalších aktivitách, ať už pohybových, ozdravných, kulturních i poznávacích. Tradičně to jsou každý týden jóga s Kájou (letos v nových prostorách Centra pohybu) a čtvrteční cvičení s Hankou a Janou, jednou za dva týdny akvaaerobik v bazénu ZŠ dr. Nedvěda, měsíčně Akvapark Olomouc. Podrobněji k ostatním akcím.

Se členkami Onko klubu Duha Vsetín jsme se dne 17. září setkaly na Pustevnách, jejichž areál je národní kulturní památkou. Poseděly jsme a popovídaly si u šálku kávy nebo čaje a poté se prošly kolem jednotlivých objektů včetně těch, které projektoval architekt Dušan Jurkovič. Navštívily Maměnku a potvrdily si, že obnova Libušína po ničivém požáru v roce 2014 je téměř u konce. Našich sedm děvčat po společném programu se ještě vydalo k soše Radegasta i ke kapli sv. Cyrila a Metoděje na radhošťském vrcholu. Před odjezdem se ještě prošlo po 660 m dlouhé stezce v oblacích „Valaška“. Předběžně jsme se vsetínskými děvčaty domlouvaly na společném rekondičním pobytu v příštím roce, snad v Branné.

celý článek

   

Prohlášení 11. Všeoborové konference neziskového sektoru k vládě a parlamentu

Autor: Redakce UNO. Úterý 12. listopadu 2019.

Read moreVe dnech 6. a 7. listopadu 2019 proběhl na Staroměstské radnici v Praze už 11. ročník celostátní Všeoborové konference nestátních neziskových organizací. Jejím tématem bylo "Selhávání státu" a téma bylo probráno ze všech stran. V závěru tohoto odborného setkání zástupců občanské společnosti, věnujících se neziskovým aktivitám nejrůznějšího zaměření, bylo přijato následující prohlášení neziskového sektoru České republiky adresované vládě a parlamentu:

celý článek

   

Strana 7 z 239